Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A jobbkezesek miért a bal...

Heil cézár kérdése:

A jobbkezesek miért a bal kezükkel fogják le a húrokat a gitáron?

Figyelt kérdés
És vice versa. Nem úgy kellene lennie, hogy az 'ügyesebb' kézzel kellene szorítani, mert az a nehezebb feladat nem? Vagy esetleg azért, mert eleve jobbkezes gitáron tanítják a jobbkezeseket, és így tanulták, szokták meg? Hogy van ez most?

2017. ápr. 14. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pengetni sokkal nehezebb mint lefogni. Legalábbis magamon ezt veszem észre, mert ha valami már meghaladja a képességeimet (nem tudom szépen lejátszani), akkor általában a pengetést rontom el. Ha pengetés nélkül csak a húrokat próbálom lefogni, az még simán megy.
2017. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

A pengetés a nehezebb feladat. Persze nem az, hogy fogod a pengetőt, aztán sikálod az akkordolat le-fel. Ha valaki akkordsikálgatni akar csak egy gitáron és néha a tabortűznél így kísérni dalokat, akkor valóban jobban jár, ha "fordított" gitárt szerez - pl egy balkezes erre a célra vegyen nyugodtan jobbkezes gitárt, még jobban is jár.


Azonban vannak a gitározásnak olyan ágai, ahol a pengető kéz dolga sokkal nehezebb. Tényleg, sokkal. Én klasszikus gitározásról tudok nyilatkozni, ott a helyes pengetőkéztechnika megtanulása, kigyakorlása, gyakorlatba ültetése baromi nehéz. Jóval több odafigyelést igényel és jóval kisebb kis nüanszokon múlik sok minden, mint a húrokat lefogó kéznél. De pengetővel elektromoson szólógitározásnál is alighanem ugyanez van.

2017. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Waff ***** válasza:
Érdekes dolgok ezek... Most hogy melyik a nehezebb, fene tudja...nem tudnék határozottan állást foglalni. A dolog lényege, hogy a két kéznek tökéletes összhangban kell dolgoznia, sebészi pontosággal, mindkét kéznek "nagyon oda kell figyelnie". Sok olyant tudok, aki balkezes, de jobb kezes gitáron játszik. Lehet így áll rá az ember agya alapból :))
2017. ápr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok, csak gyerekkoromban hegedülni tanultam, és a tanár nem kérdezte, melyik az ügyesebb kezem. Tehát ballal tanultam lefogni, jobbal a vonót kezelni, utána meg automatikusan így kezdtem neki a gitározásnak is.
2017. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!