Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Használt (basszus) gitár...

Használt (basszus) gitár vásárlás?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy basszusgitárt, de használtan. Valahogy bárhol olvasom, mindenhol a használtat ajánlják, és valahogy meg is értem, engem is a használt vonz, mivel sokkal, sokkal olcsóbb.


De én nagyon félek tőle. Azért mégiscsak sokminden elromolhat rajta. Nem ismerem a hangszer múltját, nem tudom, hogy (ha még nem is látszik) mennyit volt használva, hányszor ejtették el/verték földhöz a nyakát/szartak bele/stb. Olvastam, hogy lehet, hogy a nyakállító pálca nem működik, az pedig kívülről nem fog látszódni. Sőt, ilyen rémhíreket is hallottam, hogy az eladó kicserélte a hangszedőt valami olcsóbbra.


A legnagyobb probléma, hogy (habár már gitározok pár hónapja,) nekem ez lenne az első basszusgitárom. Azon kívül, amiket az interneten olvastam, nem értek hozzá, és az ismeretségi körömben sincs senki zenész. Így mégiscsak félek ~150e forintot otthagyni valamiért mindenféle garancia nélkül.


Mit tegyek? Hogyan csináljam? Mikre figyeljek oda, hogy jót vegyek, és biztosan ne kúrjanak át?


És hasonló kérdés használt erősítő vásárlásáról.



2017. ápr. 25. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azért mégiscsak sokminden elromolhat rajta."


Túl sok minden nem, mivel sok minden nincs is benne. Ami mégis elromolhat, az nagyjából pár perces szemrevételezés és próba után kiderül.


"Nem ismerem a hangszer múltját, nem tudom, hogy (ha még nem is látszik) mennyit volt használva"


Számít? Szerintem nem, sőt. Egy hangszernek legyen múltja, legyen benne sok zene. :) Egyébként leginkább a bundokon látszik, ha sokat használták, ezt rögtön észreveszed. Ha nagyon kopott, és nem akarsz költséges javítást, akkor otthagyod. Ha már cserélték, és szépen/jól meg van csinálva, azt sem tartom hátránynak.


"hányszor ejtették el/verték földhöz a nyakát/szartak bele/stb"


Ez azért látszik, és többnyire csak esztétikai jelentősége van. Ha annál több, azt észreveszed. Van, akinek kimondottan tetszik, ha egy gitáron látszik a kor, mást egy karcolás is zavar, ízlés dolga, a hangszer használati értékét nem befolyásolja. A beleszarást inkább akusztikusnál tudom elképzelni, bár szerintem annál se jellemző.


A rossz nyakpálca ritka ugyan, de előfordul, esetleg kérd meg az eladót, hogy a jelenlétedben tekerjen rajta oda-vissza egy minimálisat, ebből kiderül.



"Sőt, ilyen rémhíreket is hallottam, hogy az eladó kicserélte a hangszedőt valami olcsóbbra."


Hangszedőt olcsóbb gitárnál inkább upgrade-elni szoktak, drágábbnál is előfordul cserebere, de többnyire a másféle hangzás keresése miatt, és nem feltétlenül az átverés a cél. Hogy kinek melyik tetszik, az teljesen szubjektív.

Ha drágább gitárról van szó, itt szintén az eladó hozzáállásán múlik, hogy esetleg hajlandó-e leszedni a koptatót, a márkás hangszedők hátulján szokott lenni valamilyen felségjelzés.


Ha bizonytalan vagy, az a legjobb, ha viszel magaddal egy hozzáértő ismerőst.

2017. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsőt 3000ért, a másodikat 15000, a mostanit 85000 vettem. Kezdő gitárnak egy legolcsóbb is jó lehet. Új is van 40000 körül.
2017. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit nézz meg hogy kopottak-e a bundok, csavarodott-e a nyak, meg persze végig kell próbálgatni a kapcsolókat potikat hogy minden működik-e.
2017. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A hangszer újszerűnek, keveset használtnak van hirdetve, bundokkal, elektronikával remélhetőleg nem lesz gond.


Az esztétikai gondok annyira nem zavarnak. Tényleg az egyetlen, amitől igazán félek, az a nyakmerevítő pálca, mert lehet hogy ritkán, de mégis, bármilyen idióta egy imbuszkulcs készlettel felszerelve "megoldja a gondját", az pedig kb. vagy új nyak nem két forintért, vagy tűzifa.


#2 Mindig is egy Fender Jazz Basst szerettem volna, úgy gondoltam csak nem adok már ez alá akkor.



Mindenképpen elmegyek megnézni, aztán meglátjuk. Köszi a válaszokat!

2017. ápr. 26. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!