Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszedő-kapcsolóval csatorna...

Kr1ssz kérdése:

Hangszedő-kapcsolóval csatorna váltás cleanből torzítottra?

Figyelt kérdés
Milyen trükkel oldják meg ezt a manővert?

2017. ápr. 29. 16:09
 1/9 anonim válasza:
Jó kérdés de sajnos én se tudom. :/
2017. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudsz mutatni ilyen videót vagy képet a gitárról?
2017. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hangszedőkapcsolóval nem egyszerű,majd a végén leírom.

Nem lehet, hogy pedállal csinálja?

Mert általában úgy szokták, vagy az erősítőnek van csatornaváltó pedálja, vagy torzító/overdrive pedállal.

Csak hangszedőkapcsolóval úgy tudom elképzelni, ha van a hangszedőknek külön hangerőpotija, pl mint a Gibsonok többségén. Egyik hangszedő hangerejét feltekered, arra beállítod az erősítőt, hogy már szépen torzítson az előfok, másik hangszedő hangerejét meg leveszed picire, és az meg nem/jóval kevésbé hajtja meg az előfokot, ezért sokkal kevésbé fog torzítani, és akkor tudsz a gitár kapcsolójával váltani. A harmadik tippem még a gitárba épített preamp, amit egy kis mikrokapcsolóval be tudsz a gitáron kapcsolni, az megint jobban megnyomja az erősítő orrát. Meg még meg lehet oldani simán a gitár hangerő potméterével is a jobb erősítőknél. Angus Young vagy BB King pl ezt csinálták tudtommal, hogy erősítő beállítva torzítottra, hangerőpoti max állásához, ha meg tisztább hangot akartak, letekerték, és voilá. Az más kérdés, hogy ez egy tranyós erősítőnél elég nehezen kivitelezhető, csövesnél általában simán.

2017. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért is kértem a videót, mert ha érezhetôen halkabb a tiszta, mint a torz és külön hangerô van pickuponként, akkor a fenti egy megoldás. Ha hexa pickup is van a gitárban, akkor lehet más megoldás is. Konkrét példa megoldásához kellene még infó.
2017. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
James Hetfield 30 éve kapcsolgatja koncerten a hangszedőváltót és tekergeti is a hangerőt vagy a másikat.
2017. máj. 5. 04:19
 6/9 A kérdező kommentje:
2:51 és 3:41 itt csak ugyan azt csinálja mint mindig, nyakról leváltja hídra egy kattintással, nincs pedál meg semmi.
2017. máj. 5. 04:49
 7/9 A kérdező kommentje:
2017. máj. 5. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem ismerem Hetfield cuccait és azt sem miket csinál. De egy olyan produkcióban mint az övék, nem csak a zenekar vesz részt. Szóval mögötte van egy technikus, aki esetleg kapcsolgat. Dimebagnek is bizonyos számokban a technikusa nyomkodta a whammy-t.
2017. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na erre már én is gondoltam amúgy, tuti hogy mögöttük valakik úgymond közreműködnek.
2017. máj. 6. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!