Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti melyik zenei műfajt utálját...

Ti melyik zenei műfajt utáljátok a leginkább és miért?

Figyelt kérdés
Melyik az,a melyikből egy árva percet sem vagytok képesek végighallgatni, mert annyira zsörnyű, irritáló, és mi bosszant leginkább benne? Most kollektíve a műfajokra vagyok kíváncsi, nem specifikusan előadókra, tehát ne olyat írjatok hogy Justin Bieber meg Zámbó Jimmy, hanem pl. opera, death metal, italo disco, dubstep, pop és hasonlók. Mit utáltok leginkább és miért.

2017. máj. 4. 23:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Pop zene, de ez így elég tág fogalom, még akkor is, ha leszűkítem úgy, hogy a mai popzene, mert azért van egynéhány pop előadó, ami elhallgatható, és van néhány, amelyet kifejezetten kedvelek(pl.: Avril Lavigne első két albuma). De tulajdonképpen a monoton, szöveg nélküli elektronikus zenétől is nagyon hamar befásulok, ezt nem tudom, hogy híják szakszerűen. A reggie is borzasztó unalmas és egysíkú tulajdonképpen... klasszikus, rock, metál, minddel jó barátságban vagyok és a rap, hip-hoptól sem zárkózom el, sőt ha olyan kedvem szívesen hallgatok bizonyos előadókat. Asszem így nagyjából ennyi.
2017. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
A tucctucc elektro tekknóó buknunk bumm műfajt, mert igénytelen idegesítő és a csapból is folyik
2017. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
A rock zenét sose bírtam hallgatni.
2017. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha valami monoton és ráadásul idegesítő extrém magas hangokkal bír, na azt nem bírom hallgatni. A többit igen, max. nem tetszik.

Van 1-2 műfaj, ami nem jön be (rap, dubstep), de ott is van kivétel, csak ritka (jó, a dubstepet nem is ismerem szinte :)).

A death metalpedig érdekes, mert a melodic death az egyik kedvenc műfajom, a normál pedig az egyik, amit ki nem állhatok... Persze itt is számít, hogy az adott szám milyen.


A pop sem áll jól nálam, de ez túl tág és rengeteg kellemes kis szám van köztük.

Amit a rádiókban játszanak, azokat általában minimum unom és sosem értem, miért oly népszerűek...

2017. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Már épp kezdtem írni a hosszas okoskodásomat arról, hogy én minden műfajt igyekszek megérteni, megtalálni belőle a nekem tetszőt, inkább csak előadó-, meg dal-szinten létezik számomra elviselhetetlen zene, aztán rájöttem, hogy a lóf#szt! "Gyerekzene". Gondolok konkrétan erre a gyerekeknek készült bugyuta Ovitévé, meg Judit és a Zenemanók-féle kreténségre. Alapból herótom van minden művészeti ágban még médiumban ettől az "a gyerek úgyis hülye, a sz#r is tetszik neki" mentalitástól, de a gyerekzene, mint olyan, talán mindennek a legalja. Lehet a gyerekkel mondókázni, meg énekelgetni, de arra ott van a mondókázás, meg az énekelgetés, zenének meg ott van... a zene. De az ilyenekbe nem akarok túl mélyen belemenni, mert simán lehet, hogy pszichológiailag tök nagy baromságot beszélek, az viszont biztos, hogy engem ki lehet kergetni az ilyen gyerekzenével a világból.
2017. máj. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
A tuctuc és a repp, mert ezek nem zenék.
2017. máj. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
5-ös, jajj a gerekzenéről elfeledkeztem, pedig azt is utálom. :D 1-eshez akkor ez mehet kiegészítésnek.
2017. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
A monoton discozene, abból tényleg egy percet sem. A dubstepet viszont meglepő módon szívesen hallgatom.
2017. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről a mulatóst/lakodalmast rühellem. Nem is magát a műfajt, mert biztosan vannak olyan alkalmak, amikor semmi más nem megfelelő. Inkább az azzal járó álszentséget, képmutatást, és az alkoholizmus mint társadalmi norma hirdetését. Álszentség és képmutatás, mert ugye emlékszünk, milyen felfordulást okozott úgy másfél-két éve Grófóék cigányzenébe bújtatott mulatósa; ott gondolkoztam el azon, hogy miért van az, hogy az emberek igen nagy százaléka egész álló nap nyomatja a "cigányok így meg úgy" szövegét, de azért más se szól nála, csak a "Nézését meg a járását". Szóval akkor döntsük már el, hogy szeretjük-e őket, illetve azt is döntsük már el, hogy a mulatós miféle kulturális színvonalat akar képviselni...


A másik meg mégiscsak egy dal lesz, mivel nem tudom, milyen műfajú (ugyanakkor ezt a számot annyira gyűlölöm, hogy már csak elvből is utálnám az egész műfajt, ha tudnám, mi ez). Még gimis koromban volt menő egy Riverside című, végig magas hangokon nyekergő kakofonikus, atonális hangzavar. Kávé helyett tökéletesen alkalmas reggeli ébredésre, egyszerűen annyira irritálóak azok a riasztózörejek, hogy a szó legszorosabb értelmében elborul az agyam. Na jó, talán nem a legszorosabb értelmében, mert annyira idegbeteg nem vagyok, de le nem tudom írni, mennyire zavaró.

2017. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Ne kövezzetek meg, de nekem a Metallica meg a rock sosem jött be.. Na meg a rapp(na jó van pár kivételes szám ebben a műfajban)

Mindig is pop kedvelő voltam, és inkább a kpopot szeretem.

A gyerekzenét kinem állhatom, és a mulatósakat. Illetve a diszkósakat, bah. A komoly zene sem az én stílusom egyszerűen nem..

2017. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!