Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenészek! Ti tudtok úgy zenét...

Zenészek! Ti tudtok úgy zenét hallgatni a kedvenc előadótoiktól hogy ne azt figyelnétek hogy hogyan játszhatják az adott részeket és mikor hogy foghatja le azt a hangot, akordot, riffet?

Figyelt kérdés
Amíg nem zenéltem teljesen máshogy hallgattam a zenéket. Egyszerűen élveztem a zenét. Mióta zenélek azóta akaratlanul figyelem külön-külön a gitárt, dobot, basszust. Szinte előttem van a gitár fogólapja és elképzelem hogy hogyan játsszák. Ti hogy vagytok ezzel? Szeretném sokszor hogy ugyanúgy élvezhessem a zenét mint régen.

2017. máj. 13. 05:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék hogy tizenéves vagyok aki egy számot megtanult és már zenésznek hiszi magát. :) Az a korszak elmult már kb 20 éve.
2017. máj. 13. 05:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Javítás: "hogy NEM tizenéves"
2017. máj. 13. 05:53
 3/8 Mojjo ***** válasza:
91%
Én a magam részéről igencsak szeretem nézni, hogyan játszanak a zenészek. Én gitározom, de ugyanúgy figyelem a zongoristát, a hegedűst, a fuvolást, az összes zenészt. És ez egy kicsit sem von le a zene élvezetéből, sőt! Nem csak hangi, hanem vizuális élményt, élvezetet nyújt így a zene. Egyszerűen szépek a hangszerek, szépek a mozdulatok, amivel játszanak rajtuk - tényleg egy nagy plusz az egész. Szerintem te túlságosan rágörcsölsz arra, hogy huhj, most mit és hogyan fogott le, hogyan is kéne. Én is nézem, de teljesen relaxáltan. Hagyd, hogy átfolyjon rajtad a játék képe, nem kell görcsösen belekapaszkodni. Ugyanúgy, sőt, jobban fel fogod tudni fogni, mi is történik, és közben a maga teljességében lehet élvezni mindent.
2017. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Ja igen, a félreértések elkerülése végett, nem vagyok zenész. Egy lelkes hobbista amatőr vagyok, aki szűk egy évtizede gitározik és amúgy rajong a zenéért :)
2017. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
81%
Ráadádul félre is értettelek. Hát igen, ha csak a zenét hallgatom, én is vizualizálom a mozdulatokat, hogy mit és hogyan játszhat, de nem azért, hogy megfejtsem, hanem csak simán jön. De nem zavaró számomra :)
2017. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén csak lelkes amatőr vagyok, 5 éves garázszenekaros tapasztalattal illetve 4 év zeneiskolával.

Változó. Néha tudok csak úgy háttérben zenét hallgatni, meg hát koncertre bulizni megy az ember, úgyhogy olyankor nem arra koncentrálok, hogy ez meg az milyen megfejtés lehet. Viszont amikor hallok egy jó riffet, akkor mindig egyböl arra gondolok hogy waaah..ezt hogyan játssza el?

2017. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rsta ***** válasza:
100%
Ami jó és magával tud ragadni, azt élvezem, ahogy korábban. Ami nem annyira jó, azt elkezdem magamban lebontani vagy elemezni, hogy mitől nem működik.
2017. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem vagyok ezzel egyedül. :) Kedvenc zenéket nem is igazán szeretek betanulni mert akkor tuti hogy a fogásokra koncentrálnék. Egyébként szintén lelkes amatőrnek mondom magam.
2017. máj. 13. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!