Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy Pápai Joci eurovíziós dala nem kicsit rasszista?

Figyelt kérdés

Valaki pls értelmezze már ezt a dalszöveg részletet:


"Miért hazudtad azt nekem

Hogy nem számít a színem

Tudtad barna a szemem

Sosem változik bennem


Nem kérek már belőled

Menj el innen hagyj engem

Ne is lássalak téged

Átkozott légy örökre"


Most ha valaki egy romát azzal biztat, hogy a bőrszíne társadalmi szempontból semmilyen megkülönböztetést nem jelent és éljen nyugodtan teljes értékű emberként anélkül, hogy a származásával törődne, akkor már egy képmutató, megvetendő és átkozni való embernek minősül. Tudtommal az antirasszizmus alapja az, hogy minden embert színtől függetlenül egyenlőnek tekintünk, de ez a szöveg meg pont azt hirdeti, hogy a származás korlátok nélküli hangsúlyozása mindenek feletti és aki ezt kicsit is megkérdőjelezi, az már egy szemét rasszista. Képzeljétek el ezt fordított szituációban. Vajon mekkora visszhangja lenne a világban. Másképp nem tudom mégis, hogy lehetne ezt értelmezni, de remélem, hogy nem belemagyarázva meg tudjátok nekem mondani, hogy mire is akar kilyukadni ez a pár sor.



2017. máj. 13. 16:49
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Mi van???
2017. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell itt értelmezgetni semmit,ócska proliműsor az egész,én az ilyenek miatt be sem kapcsolom a TV-t.
2017. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ez a dal az elfogadásról szól.

A magyar ember azt mondja Jocinak, hogy én elfogadlak, nem számít, hogy milyen színed van. Gyere, itt az iskola, tanulj, ahogy mi! Gyere, itt egy munka, dolgozz, ahogy mi!

Csukd be a szemed, és képzeld el a roma kultúrát, hogy mennyire van benne az iskolai tanulás, vagy a munkahelyen napi 8 órában a munka? Vagy mennyire szól arról, hogy aki dolgozik, tanul, az lúzer? És élni úgy kell, hogy szabadon, a lehető legkevesebb munkával, lehetőleg segélyből? Ha attól lopsz, akinek van, az nem nagy bűn, mert úgyis marad neki elég? Gondolom tudod a választ anélkül, hogy bármit mondanék.

Azt mondja Joci, hogy ő csavargónak született, és tudhattuk volna, hogy ő sose fog megváltozni. Mi azt mondtuk, hogy elfogadjuk őt, közben iskolába akarnánk járatni, dolgoztatnánk, azt szeretnénk, hogy ne lopjon... stb. Ez nem elfogadás, hanem megváltoztatás, mivel azt akarjuk, hogy a roma változzon olyanná, mint mi, magyarok. Ezért legyünk átkozottak örökre, mivel nem tudjuk őket elfogadni olyannak, amilyenek valójában, hanem rájuk kényszerítenénk valamit, amit ők nem akarnak. Amiért ennyire hiányzik belőlünk a tolerancia, és rasszisták vagyunk, mert azt gondoljuk, hogy a mi életmódunk jobb az övéknél.

Erről szól ez a dal. Az "elfogadásról".

2017. máj. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Maga a dal két részből áll. Az egyik rész (melynek ez a részlet is része) egy szerelemről szól, a második rész pedig a hitéről és arról, hogy azt hogyan éli meg. Nyilvánvalóan annak a személynek szól ez az "üzenet" akit az énekes szívéből szeretett, miközben a másiknak a kezdetektől fogva negatív érzései voltak irányába a bőrszíne miatt. Éppen ezek miatt az érzések miatt átkozza a volt szerelmét, aki ilyen módon átverte őt. Nem azért átkozza mert nem fogadta el a roma mivoltját, hanem azért mert hazudott neki és átverte.


(Amúgy sokaknak az volt a baja a dallal hogy nem angolul van és nem értik a külföldiek, de ezek szerint az értelmezéssel az anyanyelvi hallgatóknak is problémája van)

2017. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kérdező és #3 as!

Ti ezt olyan szinten a saját lenézésetek miatt magatokra vettétek hogy az már gáz!

Ti nem halljátok,látjátok?

A szerelmének énekel hogy nem számít a színe nem nektek magyaroknak!

Jó Isten!

3as te miről beszélsz?

Iskola munka?

Te hülye vagy b@*dmeg!

Zene:szerelmes egy lányba aki azert nem viszonozza mert roma!

De Isten adott neki tehetséget,amivel sikereket ért el hosszú küzdelmmek árán!

Ennyi a zene!

De ti már a rasszizmusotokat vissza fele vetítenétek rá!

És azt hiszitek rafináltak vagytok!

2017. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiről nem énekel, és gáz az egész műsor. Épkézláb ember ilyen siralmas műsort nem néz. Ez a dagadt rühedelem is inkább eltakarodott volna dolgozni és azzal öregbítette volna az ország hírnevét.....
2017. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Jó hogy europa értette csak ti nem!

:D

2017. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!