Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet megtanulni jól...

Hogyan lehet megtanulni jól improvizálni szólógitáron?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jó skála és akkordismeret, sok gyakorlás.
2010. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És ha mindezek megvannak, még mindig nem biztos, hogy jól fogsz improvizálni, kell hozzá sok zenét hallgatni, mindenféle stílusból, és nem árt egy csipetnyi eredendő tehetség sem :)
2010. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
szinte midnen rock bandában minden szám közben szólozik a gitáros, de hogy tudnak olyan ok szólót akkor kreálni?! nemértem
2010. máj. 16. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Azt azért tedd hozzá, hogy a rockbandák 95%-a szar, így a szólóik se mesterművek.
2010. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom felfogni, hogy mit nem értessz ezen. Mellesleg a rockzene egy populáris műfaj. Ami magába foglalja azt, hogy zeneileg is egyszerű. Általában tök alap moll és dúr skálákra építkezik, amikben rettenetesen könnyű improvizálni...


Én mondjuk személy szerint gyűlölöm az ilyen szabályszerűségket. Arra jó a skálaismeret, hogy könnyebben megtanuld, hogy melyik hang hol van a gitárnyakon. Persze sok gyakorlással magad is eljuthatsz erre a szintre.


18L

2010. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"rettenetesen könnyű improvizálni"


...nemtudom milyen állat vagy, de megpróbálok hinni neked

2010. máj. 17. 14:36
 7/12 Daweee000 ***** válasza:

a lényeget elmondták, sokat kell skálázni hogy tudd, mi hol van, és majd ráérzel... majd egyszer talán én is :D csak lusta vagyok skálázni :)

Egyébként azt tegyük hozzá, hogy a koncerteken nem mindenki imprózik solot, azok nagyrészt meg vannak írva előre. Másrészt pedig akik gitárosnak merik nevezni magukat, azoknak minimum egy második nyelvként működik ez az egész, könnyedén ki tudják magukat fejezni a hangok segítségével.

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

2010. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ahoz ,hogy megtanulj improvizálni, elöször tanulj meg szolmizálni, ha ez megvan akkor skálázni. Fejedbe kitalálsz valamit és innentől kezdve könnyű dolgod van.
2010. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan videót még nem láttam azért, ahol Slash a koncerten az eredeti szólót zúzta volna...:/ mindig imprózott
2010. máj. 26. 13:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Az improvizáció nálam azt jelenti , hogy azt játszod amit akarsz, ami a pillanatnyi benyomás(impresszionizmus).Akkor improvizálsz jól , ha az adott zenekörnyezetbe beleillik amit játszol, tegyükfel egy D moll zenekörnyezetbe nem játszol bele egy D dúr szólót mert az nem az hogy szarul , de furán szólna.Vannak ilyen műfajok , ahol pont ez a lényeg, asszem a bitonális vagy atonális zongoradaraboknál, de a lényeg, ahogy elmondták, skálaismeret,zeneismeret kötelező,tehetség sem hanyagolható, és sok sok elszántság, mert nem egyszerű annyira mint amilyennek látszik:D
2010. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!