Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húros gitárral kezdjek?

Milyen húros gitárral kezdjek?

Figyelt kérdés

Ha mindenféle zene, tehát klasszikus, spanyol, rock, pop, stb. zene is érdekel?


Igazából a két kedvencem a klasszikus és a progresszív rock zene (pink floyd, deep purple, queen, yes, genesis, stb.), de szeretem az alternatív rockot (radiohead, muse) és a progresszív metált is (tool)... Meg olyan együtteseket előadókat mint Steven Wilson, Primus, nomeansno. Szóval rengeteg eltérő dolgot, de amúgy nem értek a zenéhez... Így azt sem tudom, hogy nylon húros klasszikus gitárral kezdjek, vagy akusztikussal, ha később szeretnék elektromosat is.

Nyílván a legjobb az lenne, ha mindkettőből vennék egyet, de arra egyenlőre nincs pénzem. :/



2017. máj. 21. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Fém húros akusztikussal.
2017. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

"Így azt sem tudom, hogy nylon húros klasszikus gitárral kezdjek, vagy akusztikussal"


Miért, a nylon húros klasszikus talán nem akusztikus? :)


Amúgy jól érzed, jó lenne mindkettőből egy. De ha arra nincs pénz, gondold át, hogy _játszani_ mit szeretnél igazán. Értem én, hogy ezeket a zenéket szereted hallgatni, de mi lenne az, amit a _leginkább_ játszanál is. Amibe komolyan bele akarnál merülni.


Ha az elektromos felé mozdulnál a későbbiekben, akkor én is fémhúros akusztikust mondanék mindenképpen.

2017. máj. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Waff ***** válasza:
Szerintem, ha a pop, rock mellett a spanyol és a klasszikus zene is érdekel és játszanád, akkor én egyenlőre nylon húros, azaz klasszikus gitárt ajánlanék. Ebből a szempontból jolly jocker a nylonos. Aztán idővel meg majd látod, hogy fémhúros, vagy elektromos.
2017. máj. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én klasszikuson kezdtem, de a listád alapján inkább akusztikus aztán elektromos. Tudniillik hogy a klasszikus gitárnak a nyaka is szélesebb (nagyobb a távolság a húrok között), míg az akusztikusé majdnem olyan széles mint az elektromos gitáron.


A másodiknak üzenném hogy nyilván a klasszikus gitár is akusztikus, de akusztikus gitár alatt a fémhúrosat értik általában.

2017. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
@4: Igen, tudok róla. Ugyanakkor ez nem más, csak egy egyre inkább elharapódzóban lévő, abszurdan, nevetségesen téves szóhasználat. És nem támogatni/terjeszteni/átvenni kéne, hanem mindenhol, ahol csak lehet, felhívni a figyelmet a tévességére.
2017. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!