Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igényes zenei ALBUMokat...

Igényes zenei ALBUMokat sorolnátok?

Figyelt kérdés

Konkrétan milyen albumokat ajánlanátok hallgatásra az alábbi szempontok szerint?

(Olykor fárasztó kicsit, hogy az “albumvadászataim során“ átlag csupán minden tizedik tetszik nekem...)


Tartalmas, főleg kísérletező, olykor prog zenékre vadászom. Ezernyi zenekar/előadó/szerzőtől tetszik nekem album, több ezer albumot értek ez alatt. (Rock, metal, elektronikus stb, sok mindenre nyitott vagyok.)


De ennek ellenére akár az ismeretlenektől, amatőröktól (pl bandcamp.com -ról, youtube-ról), a nagyon ismertekig bárkitől ajánlhattok nekem, az alábbi szempontok szerint, legfeljebb ha a negyede, ötöde ismeretlen számomra, már lesz miből szemezgetnem.


Ne ének központú legyen, ne epikus, mint a legtöbb (kommersz és némelyik nem annyira kommersz) zene. Pl az Opeth nem jön be, mert epikus, balladisztikus, ha hörög,. ha énekel, nekem ez unalmas, epikus, ki van emelve egy dallam / ének, és kész. A Dream Theater se tetszik, hiába progresszív az is, mégis számomra unalmas, epikus prog-metal.


Lehet egyszerűbb, bonyolultabb.


Fontos, hogy inkább MELLÉRENDELŐ szólamok legyenek jellemzőek az általatok ajánlott albumokra, mintsem egy szólam kiemelve a többi meg alárendelve (sajnos a legtöbb zene ilyen, tehát pl ének a lényeg bennük sajnos, a hangszerek meg puszta gagyi, töltelék kíséret, mint pl hallottam korai Opeth albumokat, meg néhány Dream Theatert, sajnos azok ilyenek, hiába progresszívek.)


Főleg instrumentálisak tetszenek, de lehet benne ének is, ha az mellékes, pl felőlem höröghetnek benne, dünnyőghetnek, énekelhetnek, mindegy,

csak ne az éneké legyen a főszerep,

és ne balladisztikus legyen.


Újabb és újabb zenékre vadászom és NEM arra, hogy hasonlítson a kedvenceimre. Ezért nincs sok értelme kedvenceket sorolni részemről. Bár ha irányadónak érdekel valakit, majd sorolhatok.


ALBUMOKAT írjatok légyszi, ne pusztán zenekarokat.


(Bár többek között repetitív zenéket is szeretek, az elektronikus tánczenéket most mellőzzük, így a DJ szetteket is. Azokból bőven találok kedvemre valót, és azok többsége inkább funkciózene, nem annyira művészi célúak, nekem ilyen is, olyan is jó, de EDM-et könnyen találok, ami épp nekem kell.)


Köszi. Nem baj, ha nem talál be nálam az általatok felsorolt albumok egy része, a lényeg a szándék, minél többet írtok, annál nagyobb eséllyel trafál bele az ízlésembe.



2017. máj. 22. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Huuuu micsoda elvarasok.


Pearl jam - ten

2017. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne igényes az ember? :)

Amúgy köszi a tippet, bár ismerem azt az albumot, alig van, ami szám tetszik róla, viszont megy a zöld mancs, mert jól értelmezted a kérdést, és írtál albumot. :)


Írjatok jó sok albumot. :)

Kösszenet előre is. :)

2017. máj. 22. 21:41
 3/18 A kérdező kommentje:

Ja, és erről jut eszembe: A Pearl Jam "Ten" albuma pont határeset a kritériumaim szerint, szóval kapóra jött, hogy említetted, mert az bár sajnos dalközpontú, de mégsem annyira kiemelt az ének, a hangszeres játéknak is van néminemű szerepe, bár az is igaz, hogy elég kommersz grunge, sajnos, de vannak rajta hallgatható számok.


Nah, tehát, aki változatos, tartalmas albumot ismer, amiben inkább mellérendeltek a szólamok, jobban, mint a Pearl Jam "Ten" albumán, és az ének mellékes az adott albumban -sajnos a Pearl Jam-ben általában központi az ének-, attól is várok albumajánlatot, sőt... :)

2017. máj. 22. 21:45
 4/18 anonim ***** válasza:

"Újabb és újabb zenékre vadászom és NEM arra, hogy hasonlítson a kedvenceimre. Ezért nincs sok értelme kedvenceket sorolni részemről. Bár ha irányadónak érdekel valakit, majd sorolhatok."


Ennek kapcsán két gondolat:

1. Ilyen sok megkötéssel elég nehezemre esik elképzelni, hogy nagyon ki akarsz mozdulni a komfortzónádból. Ha csak nem arról van szó, hogy amiket amúgy hallgatsz zenék, azoknak semmi közük nincs az általad leírt elvárásrendszerhez. Ha esetleg így van, akkor bocsi, nem szóltam.

2. Engem érdekelne egy körülbelüli kedvenc-lista, nem irányadónak, pont hogy... kerülőadónak? Érted, hogy mi az, amit már ismersz, tehát ne írjam le feleslegesen.

2017. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
jézusom...
2017. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2017. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Utóbbi:

Ez nem vala Jesszusz muziká, de nem bajusz ezusz semusz. :) Grindcore szerű, de a jobbik fajta,

nem rossz.

Egy nagy baj van vele: 5 perces EP mindösszesen. :D

De azért kösszenet. ;)


Utolsó előtti: sajnos nem valék az Jézus vala...


Az előttit idézem:


"1. Ilyen sok megkötéssel elég nehezemre esik elképzelni, hogy nagyon ki akarsz mozdulni a komfortzónádból. Ha csak nem arról van szó, hogy amiket amúgy hallgatsz zenék, azoknak semmi közük nincs az általad leírt elvárásrendszerhez. Ha esetleg így van, akkor bocsi, nem szóltam.

2. Engem érdekelne egy körülbelüli kedvenc-lista, nem irányadónak, pont hogy... kerülőadónak? Érted, hogy mi az, amit már ismersz, tehát ne írjam le feleslegesen."


Én azért adtam meg paramétereket, pontosabban kerülendőket, mert kevés fajta zene van, ami zavar engem.


Tehát igen nyitott vagyok.


Ellenben az a kevés fajta, ami engem zavar a zenék közül, azok általában a populárisak, a tömegesen ismertek, kommersze(bbe)k, a dalszerkezetűek: alá-fölé rendeltek - általában azokról szoktak beszélgetni a legtöbben. Tehát azok kerülendők számomra, bááár, akadnak kivételek, de arra most ne alapozzunk....


Kb kedvenc listát meg mondtam: azért nem adnék meg, mert ezrével kellene sorolnom fejből... sokkal praktikusabb volt azt a néhány, nekem nem tetsző vonatkozást megadnom, nektek meg egyszerűen bármit lehet ajánlani, ami NEM olyan, mint amiket mint kizáró ok, megadtam.


Köszi előre is. :)

2017. máj. 23. 23:13
 8/18 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Kansas azonos című albumát
2017. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Omar Rordriguez-Lopez, Calibration c. lemezét ajánlom. Sajnos nincs fent egyben youtube-on.


https://www.youtube.com/watch?v=mmu6I31-7v8

https://www.youtube.com/watch?v=wFgFhipLzZo


Találtam egy rövid kritikát is róla, bár nem az én véleményemet tükrözi, de érdekességképpen kirakom ide.


Illetve két Boris lemez, amit eddig hallottam.


Smile


https://www.youtube.com/watch?v=W3MAa4drRVQ


Flood


https://www.youtube.com/watch?v=hZDstZ1-EAI

2017. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


Lemaradt, a kritika.

2017. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!