Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok írni nyugodt hangulatú...

Tudtok írni nyugodt hangulatú pop számokat?

Figyelt kérdés

Korán reggel vagy éjjel autó rádióban annyira jól esik 1-1 ilyen szám, csak soha nem jegyzem meg a címüket és ebben a kategóriában nem vagyok annyira "jártas".


Ti miket szoktatok hallgatni ilyenkor? És miekt ajánlanátok? Előre is köszönöm!



2017. máj. 26. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem konkrét számok, csak maga az irányzat:


A chillout zene műfaj nagyjából lefedi azt a hangulatot amit írsz. A másik ilyen hangulatfestő műfaj a lounge, annak is különböző hangulati témákra épülő mixei vannak (strand, erdő, nyaralás, nyár, lazulás). Ezek jellemzően szöveg nélküliek. A harmadik műfaj ami a lassú, nyugodt alacsony tempójú de szöveges számok: downtempo (szó szerint lelassított, elnyújtott számok), illetve ennek elektronikus verziója a deep house.


Azért nem írtam konkrét címeket, mert ezekre rákeresve Youtube-on 1-2 órás mixeket könnyen lehet találni.


Viszont: ezek a lassú nyugodt "altató" számok nem a legideálisabbak éjszakai vezetéshez. Hangulatilag az éjszakához, csendhez, "megállt az idő, kihalt a város"-érzéshez igen, de ahhoz is hogy relaxálj, lehunyd a szemed és ha elég fáradt vagy akkor bealudj.

2017. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a 2 zeneszámot és az elsőnek a hasznos leírásást! Mindenkinek ment a zöld :). Azt hiszem megkaptam amit keresek!


Általában nem én vezetek, csak gyakran utazok éjjel, de jó tudni hogy veszélyes! Amúgy tényleg Pesten éjjel imádom azt az "üress város" érzést!

2017. máj. 27. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
hát nekem nem ment a zöld de azért köszi...a 0% ot..:) pont nem hat meg..
2017. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Schiller & Lang Lang: Time for Dreams
2017. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"hát nekem nem ment a zöld de azért köszi...a 0% ot..:) pont nem hat meg.."


Valahogy kimaradtál. De mostmár rányomtam.

2017. máj. 27. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!