Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha a Velvet Underground ismertebb lenne?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert? Szerinted jobb lenne?
2017. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tom Benko ***** válasza:
67%
Így is túlértékelt csapat.
2017. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Szerinted miért túlértékelt?
2017. jún. 5. 13:33
 4/15 Tom Benko ***** válasza:
63%
Szerintem zeneileg nem voltak olyan jelentősek, mint amilyennek leírják őket. Inkább csak elsők voltak (vagy még inkább az elsők között voltak), akik új hatásokat hoztak a rockzenébe. Az elmúlt pár évben hivatkozik rájuk boldog-boldogtalan, előtte síri csend - tisztára, mintha valami divathullám lenne. Hallottam pár számukat, bennem semmi komolyabb benyomást nem tettek.
2017. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tom Benko, attól tartok, te a sláger számaikat hallottad. Az egyetlen zenkartó lse mérvadó, azok csak a show binzisz részei.


A Velvet Underground nem a dalocskáiktól zenei nívó. Hanem hogy ők találták fel a noise-rock-ot, tehát a sípoló-gerjedő gitárokkal (és vinnyogó hegedűvel) való atmoszferikus zenét. Gyakorlatilag innen származik az underground terminus a zene világában.


Az ipari, és a noise/zaj atmoszferikus zenék alapvetése e zenekar.


Pár számból akarsz megítélni egy zenekart??

2017. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tom Benko ***** válasza:
71%
Nem tudom, melyiket hallottam, bár ha egy zenekarnál a "slágerek" és a többi szerzemény között ekkora különbség lehet, az minimum furcsa. Mindegy, erről sok értelme nincs vitatkozni.
2017. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Furcsaaa??? Amióta létezik könnyűzene, bevett szokás, hogy az igénytelen zenekaroktól a legigényesebbekig: a legtöbbjétől elvárnak a manager-ek gagyi, a tömegek számára könnyen fogyasztható slágert IS!


Tehát akkor is, ha eleve gagyi színvonalú a zenekar, meg akkor is, ha művészi szintű.


Pl ír egy zenekar számos, 8-10, vagy 15 perces art-rock, prog-rock, vagy kísérletezős zeneművet,

DE EZEKEN FELÜL albumonként legalább egy darab, 3-4 perces slágerecske-dalocskát elvár a terjesztő / menedzsment.


És persze az emberek többsége a gagyi slágerrel azonosítja be a művészi színtű zenekarokat is, sajnos, a fenti okokból...


Vagy ha nem épp művészi, de legalábbis szomorú olyankor is, amikor egyéni, kíséletező zenekar neve hallatán (pl Velvet Undergorund) felkiáltanak, hogy

"jáhhh!! Szándéj Móóójnyinyg! Meee' az a jó szjágejűűűk! :)"


(Evvel nem azt mondom, hogy minden, ami dal, vagy sláger a világon, az "bűnrossz" volna, ugyanis a Sunday Morning pl egész hangulatos slágerük, DE NEM TIPIKUS Velvet U. szám!! Hiszen az egy sláger szám, TEHÁT NEM TIPIKUS! Hanem erről ismerik a zenekart!)


Aztán ha meghallja a VU zenék 90%-át, akkor kirohan a világból, mert egyedi, polgárpukkasztó, kifejez és elgondolkodtató a stílusa A LEGTÖBB zeneszámuknak.


(Persze léteznek független zenekarok is, akik

nem szerződnek nagy cégekkel, és akkor

nem kényszerülnek eféle kompromisszumra. De a VU, a Doors-zal együtt multicégekhez szerződött anno. Gyakran együtt is koncertezett Jim Morrison, meg a VU.)


KONKLÚZIÓ:


ÁLTALÁBAN NEM a slágerszám fejezi ki az adott zenekar stílusát, és színvonalát! Mert általában mélyebb, kifejezőbb, összetettebb zenéket írnak a zenekarok, mint amely számaikról ismertek.


(Kivéve, ha eleve gagyi zenekarrólm illetve előadóról van szó, pl Bon Jovi, Madonna, Britney Spears.)

2017. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tom Benko ***** válasza:
90%
Érdekes, én ilyennel még nem találkoztam (mármint hogy egy zenekarnak egyszerre vannak slágerei meg mélységes mondanivalójú dalai), elképzelhető, de ezt másképpen szokták az én köreimben jellemezni. Olyan van, hogy egy együttesnek különböző korszakai vannak, ez tulajdonképpen teljesen normális, de hogy egyszerre legyenek ilyen meg olyan dalok is... Na mindegy.
2017. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Benkó, ne haragudj, hogy azt mondom most, nem akarok bár személyeskedni, de több más hozzászólásodat is olvasva te szerintem a Marson élsz...

;)

Bár én se vagyok egy tipikus földi halandó... xD

Lépjünk tovább...

;)

2017. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tom Benko, megint én vagyok. Priviben NE, légyszi. :) Egyébként -hogy burkoltan utaljak arra, amit szeretnél- pl más zenei kérdéseknél...


De nem léphetnénk tovább ezen? ;)

2017. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!