Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan keresztény, aki...

Van olyan keresztény, aki hallgat black metált?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a műfajról? Hogyan érzitek magatokat attól, hogy hallgatjátok? És a zenészekről (pl Varg Vikernesről) mi a véleményetek?

Olyanok írjanak, akik konkrétan BLACK metált hallgatnak

Ha valaki még nem ismeri, és most utánanéz, az ő véleményére is kiváncsi vagyok



2017. jún. 4. 17:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Kimondottan keresztény black metal zenekarok is vannak (white metal), nézz utána. Vikernes meg egy faxtarisznya.
2017. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Az első válaszadó nagyjából azt írta, amit én is gondolok. Én még annyit tennék hozzá, hogy black metálból inkább a depressive suicidal, meg atmospheric fajtát, meg a más műfajokkal ötvöző előadókat bírom elsősorban, a nagy klasszikusokba, mint pl a Burzum inkább csak elméleti szinten ástam bele magam. Hogy a zenészekről magukról mi a véleményem zenészenként változik, Varg pl. valóban egy gyökér, meg voltak még rendesen gyilkosok, gyújtogatók, stb., de pl. Fenriz egy nagyon szimpatikus arc még a klasszikus előadók közül. A modernebb black(ened) metált játszó figuráknak meg a többsége már teljesen barátságos, botránykerülő figura.
2017. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Van egy hívő, katolikus barátnőm, aki szereti a black metalt.
2017. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
én is szeretem a black metált,Varg pedig nem hülye ember még ha mond is zöldségeket mert néha nézegetem a videóit na meg a múltjáról is tudok mindent,a burzumról is,börtönévekről.Lényegében ő lendítette fel a műfajt.Másrészt a hitnek semmi köze nincs ehhez,feltételezem itt az országban az emberek 90%-a keresztény ha nem is érdekli de meg lett keresztelve na most ebből ki nem hallgat,csinál,néz,tűr el olyat ami ne lenne "bűn".És még annyit erről hogy a black metál se feltétlen valami kegyetlen dologról szól attól hogy sötét dolgokról szól nem épp vidámságról hanem elvont dolgokról..ahogy a színesebb dolgokról van zene erről is van ebbe semmi érdekes nincs.Az megint más kérdés hogy zeneileg jól vagy szarul van e kivitelezve mert a legtöbb black metál azért ha nem is olyan szar max a technika amit összedobtak hozzá de úgy indult mint amit én is megtehetnék hogy fogom a gitárom és hiper sebességgel pengetve aláhörgök valamit :D
2017. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Tom Benko ***** válasza:
100%
Van, pl. a lelkészünk. :)
2017. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Isten létezését tudomásul veszem, és szoktam hallgatni black metalt :) Mint minden ez is az ő műve, szóval miért kellene ellene lenni? Nem más részt olyan hogy sátánista az csak humán süsü dolog... Egy vallás van, és az pedig a szeretet.
2017. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Varg nem hülye valóban... de kétszínű, és makacs mint az öszvér. Nem azt mondom hogy megbízhatatlan vagy nem jó ember(mert az), de eléggé öntörvényű. Van egy fajta tartása, és kíváló érzéke a zenéhez, ezért tisztelem mint személyt. De tuti nem laknék vele együtt :D
2017. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Varg jó ember???? Te normális vagy???? Az a fasiszta szar jó ember? Pfff...
2017. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Azokat a hagyományokat tartja szemelött, amik összetartják a nemzeteket. Egy kicsit fanatikus módon, de semmi rossz nincs ebben. És mindenkinek megvan erre a lehetősége. Nem mellesleg nem is ismerlek, és te már megkérdőjelezel, szerintem nem én vagyok a nem normális...
2017. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

#7 "Nem azt mondom hogy megbízhatatlan vagy nem jó ember"

Ja, épp csak durván elmebeteg és bemesélte magának hogy egy zenésztársa a meggyilkolását tervezi, úgyhogy ő ölt először, és bár ő maga is beismerte, hogy abban a szituációban, mint utólag kiderült, nem volt jelen az általa feltételezett gyilkos fegyver, ettől függetlenül máig büszke arra, amit tett. Fiatalkorában kirakatüvegekre lőtt, meg templomokat égetett, mert az ő kultúrájára való fenyegetésként érezte őket. Szereti mindennek elhordani a skandináv országokra jellemző liberális hozzáállást, viszont ha egy olyan rendszerben élne, amilyenről ő álmodik, akkor nem lett volna esélye a börtönből kényelmesen albumokat, meg könyveket kiadni. Apropó könyvek, az is szép, hogy egyszer még nyíltan rasszista, egy darabig még konkrétan nácinak is vallotta magát, majd pár év múlva, mikor finomított az elképzelésein, akkor már arról osztotta az észt, hogy ez a náci jelenség csak egy ilyen mumus, amivel ijesztgetik az embereket, és nem valódi veszély... A más kultúrák tiszteletben tartása, és a mindenki a helyén marad a térképen elképzelése amúgy nem is akkora baromság, de kb. abban a pillanatban vált idejétmúlttá, hogy a fehér ember nekiállt felfedezni és népeket leigázni. Az meg nem mostanában volt.


És ne érts félre, szerintem is egy alapvetően intelligens ember, néha tud is jókat mondani, művészként meg soha életemben nem jutna eszembe megkérdőjelezni a jelentőségét, mert az egyszerűen vitathatatlan, viszont ne legyenek illúzióink. Nagyon távol áll a csávó a jó ember fogalmától.


(p.s. ha valaki nem ért egyet, én nyitott vagyok a vitára, jobban örülnék egy ellenvéleménynek, mintha lepontoznának a sárgaföldig, mint az első válaszadót mindkétszer, pedig szerintem egyszer sem írt hülyeséget)

2017. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!