Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány fajta pengetős hangszer...

Hány fajta pengetős hangszer létezik? Konkrétabban csak a gitárok érdekelnek

Figyelt kérdés
elektromos gitárt fogok majd tanulni de nem tudom ebből több fajta is van vagy más hurok vagy hogy?
2010. máj. 19. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd a gitártanárod elmeséli.
2010. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Végigolvasva a kérdésed, nem igazán értem ,mit szeretnél pontosan tudni. Elektromos gitárból van többfajta, de nem a húr különbözteti meg őjket alapból (hiszen azt Te magad is cserélheted), hanem pl. alak, felépítés.
2010. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De mindegyik elektromos gitár ugyanazt tudja?
2010. máj. 19. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegyik ugyanazt tudja, mert akkor nem kerülne az egyik 20 000 ft-ba a másik meg 500 000-be vagy még többe.

Nem mindegy, hogy milyen nyaka van (csavaros, ragasztott vagy átmenő), milyen fából van a teste, milyenből a nyaka, milyen hangszedők vannak benne, fixhúrlábas-e, van-e rajta tremoló stb. Megvan, hogy milyen fából készült gitárnak milyen zenére jobb.

De erről sok-sok oldalt lehetne írni, inkább kérdezd meg a gitártanárodtól.

2010. máj. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De mindegyik elektromos gitár ugyanazt tudja?"


- Mi az, hogy ugyanazt tudja? Nem hallottam róla, hogy a gitárok tudattal rendelkeznek.

2010. máj. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jah, a hurkokkal meg csak vigyázz, én nem tennék egyet se a gitárra!

Ellenben a húrokat már jól válogasd meg. Azon is tud múlni, hogy milyen a gitár hangzása. Mondjuk téged most az elektromos érdekel, de pl. ha fémhúros akusztikus gitárra sima bronz húrt teszel, akkor másképp szól mintha foszforbronz húrt raknál rá. Elektromos gitárnál talán nincsenek ekkora különbségek, de én az elixír húrokat ajánlom. Nagyon strapabíró, szépen szól, és sokáig tartja a hangzását, nem rozsdásodik (legalábbis normális időtartamon belül én még nem tapasztaltam).

2010. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tanits mester köszi én nem nagyon értem ezeket amiket mondtál hogy tafo vagy mi bocs h nem tudom de ez má segitett kőszi
2010. máj. 20. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!