Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék normálisan megtanuln...

Szeretnék normálisan megtanulni gitározni tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
1 évig jártam zeneiskolába gitárra, de szabadidő hiánya miatt ott hagytam és most szeretnék normálisan megtanulni gitározni a nyáron mert most van rá elég időm. Hogyan tudom hogy milyen rutmusban kell le-fel pengetni? Van pár jótanácsotok, hogy a barré fogást, hogy tudnám rendesen megtanulni?

#gitár #barré fogás
2017. jún. 27. 14:23
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Egész pontosan mit is tanultatok a zeneiskolában? Mert ez a "milyen ritmusban kell fel-le pengetni" egészen olyan, mintha énekkísérős akkordsikáról kérdeznél, ami pedig - legjobb tudomásom szerint - nem igazán a zeneiskolás gitáros törzsanyag része.


Amúgy a le-fel sika leginkább fülre megy. Persze, vannak szokásos sikák, ezeket be lehet vágni, és kipróbálni, hogy az adott dalhoz melyik illik. Tudsz angolul? Akkkor youtube és írd be, hogy strumming patterns.


A barré pedig sok-sok-sok gyakorlás.

Szintén, ha tudsz angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=MpMhueVEz2g

2017. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Zeneiskolában klasszikusan (?) tanultunk gitározni, akkordokat nem tanultunk. És akkordosan szeretnék megtanulni ezt kifelejtettem. Angolul pesig elég

2017. jún. 27. 14:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Angolul pedig elég jól tudok :)
2017. jún. 27. 14:48
 4/5 Mojjo ***** válasza:

Ez esetben ezt az oldalt ajálnom:

[link]


A bal oldali menüből elkezded a beginner's course ponttól a leckéket:

[link] en/BC-000-BeginnersCourse.php

és a dalokat:

[link] en/BS-000-BeginnersSongbook.php


és ha haladsz sorban a leckékkel rendszeresen, a nyár végére egész jól fogsz állni :)

2017. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. jún. 28. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!