Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire büntethetnek meg, ha...

Mennyire büntethetnek meg, ha Budapesten közterületen utcazenélek, és nincs engedélyem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 02:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Rövid válasz: 1600Ft


Hosszú válasz:


A jelenleg aktuális rendelet szerint a közterülethasználati díj legfeljebb tízszeresére fizethetnek meg. A Fővárosi rendeleteket olvasva ezt találtam:


,,tízszeresére is büntethetnek"


Ez elég nyugtalanító, hogy benne van az az "is" szócska, viszont a II. kerületi rendeleteket olvasva kétszer is le van hangsúlyozva, egyértelműen le van írva, hogy ,,legfeljebb tízszeresét lehet...''.


A közterülethasználati díjat is megnéztem, 3 csoportra vannak osztva a közterületek, de mindegyikre ugyanannyi a díj. 160Ft.

Ennek a tízszerese 1600Ft


A kérdést nem azért tettem fel, mert nem tudom a kérdést, bocsi emberek, hanem azért, mert úgy vélem, hogy mások is keresni fogják a választ a kérdésre, és mivel eddig senki nem tette fel ezt a kérdést, és sehol sincs ez leírva az interneten így összesűrítve, ezért én leírom, hátha valakinek segítettem ezzel. Remélem elnézik, hogy megválaszoltam a saját kérdésemet, de ezzel a Gyakorikerdesek.hu és a társadalom hasznára váltam!

Ha valaki bővebb információt tud erről az "is" szócskáról (nehogy ez megengedje a többszörös büntetést is!) vagy új rendelet lép hatályba, akkor írjon ide a változásról.


Titi

2017. jún. 28. 02:13
 2/11 A kérdező kommentje:

tízszeresére bírságolhatnak meg*


bocs, késő van :'D

2017. jún. 28. 02:14
 3/11 A kérdező kommentje:

kétszer is le van írva, jól hangsúlyozva...*

nem azért tettem fel, mert nem tudom a kérdésre a választ...*


Bocs a fogalmazási hibákért, csak tényleg későre jár, remélem segítettem ezzel valakinek.

2017. jún. 28. 02:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Gumibottal vernek félholtra.
2017. jún. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Dehogy vernek, ha nem állok ellent a bírságnak. Félholtravernének? Ők jönnének ki szarabbul, hisz bűncselekményt követnének el
2017. jún. 29. 19:46
 6/11 A kérdező kommentje:

Update!


50 000Ft büntetés


Az internet ugyan azt írja, hogy 10*160, azaz 1600Ft, de pesti utcazenészt ma megkérdeztem, és azt állítja, hogy bár az interneten nincs még publikálva, de 50 000Ft-ra büntethetik az utcazenészeket!

Nem tudom igazat mondott-e, szerintem igen, mert miért is ne mondott volna igazat. Nem tudom mi az igazság, de ezek után nem fogok zenélni Pesten, csak Egerben.

2017. jún. 30. 19:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Update: Debrecenben és Győrben engedély nélkül lehet zenélni jelenleg. Egerben engedély köteles, de lazák.
2017. okt. 24. 18:23
 8/11 anonim válasza:

Köszi, hogy leírtad ezeket!

Azóta mely városokkal van tapasztalatod?

2021. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Debrecenben is kötelező lenne az engedély, de a közteresek mellettem mentek el többször is és semmit sem szóltak. Pesten Az Allee mellett a rendőrök nem szóltak semmit, de egy bizonyos területről a pláza biztonsági őre pár méterrel arrébb küldött valamiért. (Viszont ott nem volt sok pénz) Nyíregyházán is próbáltam, ott jó sok pénzt dobtak, de egy idő után elküldött engem a polgárőr, de megfelelő kapcsolattal vagy hivatalos módon ott is lehetséges az engedély elvileg.


Még ezen kívül Németországban zenéltem Krefeldben ha ez bárkinek is releváns :D Hülye németek nem tudják értékelni a magyar népzenét :D

2021. dec. 12. 04:35
 10/11 anonim válasza:

Szia

Budapesten szeretnék utcazenelni. Tehát akkor ne bajlódjak engedéllyel?

Csellóval és egy kis hangszóróval tervezem (kíséret)

Az elképzelésem a váci utca környékén volt, vagy Margit szigetre is gondoltam.

2022. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!