Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lettetek Kpop fanok,...

Hogy lettetek Kpop fanok, nektek mit nyújt? Kedvenc bandáid?

Figyelt kérdés
Motivál bennetek valami módon ?

2017. júl. 8. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én úgy lettem, hogy neten keresgéltem olyan koreokat, amik tetszenek, és ráakadtam a Waveyára, amikor pedig meghallottam a BTS-Dope című számát, amit lecovereltek, majd megláttam a klipet, hogy amellett, hogy ilyen rohadt jó zenéjük van, még ahogy táncolnak is... Hát azonnal megfogott. Hozzáteszem évekig vagy három kpopper osztálytársam volt, de nem miattuk szerettem meg. Abból is látszik, hogy nem elég ha mondod valakinek hogy hű de jó ez, valaminek meg kell fognia az illetőt az egész dologban, hogy igazán kpopper legyen. (ezalól kivétel a sok divatp*csa, mert sajnos ezek főleg az ARMYk között találhatók meg, a sok hülye fannal együtt, azért sem szeretik sokan az ARMYkat vagy akár a BTSt.) Na mindegy, a lényeg, hogy a Dope után rájukkattantam, de a kpopról még úgy fogalmam nem volt, ez csak úgy pár hónappal később jött be nálam, hogy van ott még banda, ahonnan ők jöttek.

Azért imádom a kpopot mert mindig tud újat mutatni, rengeteg szeretnivaló idollal (akik rengeteget dolgoznak a rajongóikért) az élen, és ha belemélyed az ember, akkor mindenki megtalálja magát a kpop valamelyik részében. Legalábbis szerintem. És mert ez szerettette meg velem egy ország nyelvét, kultúráját.

Kedvenc bandáim:

BTS

BLACKPINK

MonstaX

Dreamcatcher

BIGBANG

INFINITE

MAMAMOO

EXID

EXO

Got7

Ezeken kívül hallgatok még jópárat, de tőlük nem olyan sok számot, vagy nem ismerem őket annyira.

Ui: bocsi a kisregényért:D

2017. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)

Én hat évvel ezelőtt ismerkedtem meg a K-Pop világával, úgy gondolom tudtak abszolút újat hozni. Esetleg a korod megkérdezhetem? :)

2017. júl. 9. 09:31
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy, hogy először egy szingapúri csaj ajánlott nekem egy filmet, utána megtetszett és elkezdtem ázsiai filmeket nézni. Majd megnéztem egy koreait, és a nyelv megfogott. Azóta nem vagyok képes koreain kívül más filmet nézni, még magyart se nagyon.

Majd SHINee Minho doramájában ugye fellépett az EXO, és gondoltam miért-ne, rákerestem az EXO névre google-n(tavaly július-augusztus körül), megnéztem a zenéiket youtubeon, megtetszettek, telóm tele volt EXO számokkal. Majd ugye akkor kerültem be középsuliba, lett 2 kpopos osztálytársam, ők rengeteg új bandát mondtak, majd végül magamtól kezdtem el őket keresgélni, és októberben lettem "nagyobb" kpoper. Azóta csakis kpopot hallgatok, k doramákat nézek, elkezdtem magamtól tanulni koreait, már elmentem egy koreai étterembe is barátnőmmel hogy kipróbáljuk a koreai ételeket, gyűjtöm a pénzem hogy egyszer kimenjek Szöulba, gyerekek, az a város gyönyörű. Olyan jó érzés lenne a Han folyó mellett sétálni.

Nagyon sok kedvenc bandám van, habár a BTS már annyira nem kedvenc, kinőttem ebből a fangirl módból.

És a fogyásra is motivál(no, nem kis 40kilós akarok lenni). Van youtubeon ilyen kpop workout mindenféle táncra(kedvenc Winner-Really Really, https://www.youtube.com/watch?v=nytTJxqWtUc), és élvezet a kedvenc számaidra edzeni.

2017. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2009-ben meghallottam a Replay-t.

Minden avval kezdődött :D

Nekem szinte a Kpop körül forog az életem, nagyon meghatározó lett. Nagyon jó érzés izgulni a Debut-stageknél, utána keresgetni a tagoknak, megismerni őket. A legjobb a Kpopban, hogy mindig képes újat mutatni. Motivál, ösztönöz és reményt ad. És könnyesre röhögöm magamat rajtuk :D

Illetve együtt sírni velük. Most volt Taeminnek a nagykoncertje. Végig bőgtem.

Nagyon sokat tudnék szövegelni a Kpopról, hogy mit adott, mivel tett jobb emberré, illetve kiket köszönhetek a Kpopnak.

Kedvenc bandáim: Shinee, Nct, Exo, Bts, Mamamoo, Got7, BigBang, Seventeen, GFriend, Pentagon, SF9, Monsta X, ToppDogg, 2NE1, 4Minute, Astro, B.A.P, Beast/Highlight, BlackPink, Red Velvet, DAY6, SNSD, Ikon, I.O.I, WannaOne, Infinite, Pristin, SPEED, SJ, TeenTop, TVXQ, Twice, VIXX, Bulldok,

Kicsit OFF: de ha bárki szeretne a Kpopról beszélgetni, nem harapok, privátokat szívesen fogadok :)

2017. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem még úgy egy pár hónapja az egyik barátnőm mutatotta meg a BTS-t. Először nem annyira tetszett, de amikor másodszor meghallgattam, egyre jobban megtetszett. Aztán jött a többi számuk is.

A Got7 az UB bandám. :D

De emellett nagyon szeretem a Blackpinket, a B.A.P-t, K.A.R.D-ot, és a BTS-t. Ők fogtak meg a legjobban, de hallgatok még Block B-t, SNSD, Exo, Monsta x, Teen Top, Vixx, Seventeen, Day6, Bigbang, Highlight, 24K.


Igazából én nagyon sok mindent köszönhetek a kpopnak.

Amikor mély ponton voltam, a kpop miatt álltam újra talpra, a zenéjük segített.

Az idolok nagyon a szívemhez nőttek, ha sírtak én is, ha nevettek, én is.

Számomra a legjobb dolog őket boldognak látni.

A kpop miatt lettem pozitív, boldog személyiség.^^ Amit sosem felejtek el.

Úgy érzem ez már az életem része marad, és picit sem bánom. :)

Motivál-e? Nagyon sok mindenben, amióta kpoppot hallgatok, Szöulba szeretnék élni, minden vágyam.

Előttem lebeg a cél, s már csak megvalósítani kell, amiben a kpop segít. :)


Annyira.. Nem tudom kifejezni magam, de rengeteget segített nekem a kpop tényleg mindenben. Sosem hittem volna, hogy lesz olyan zenei műfaj ami ennyire a szívemhez nő, ami ennyire érdekel majd. Tessék. Az egyik legjobb dolog az életemben :).

2017. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, persze, 17^^
2017. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán jó olvasni milyen szinten van az életetekben a Kpop. :)
2017. júl. 9. 17:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Mára már én is elkezdtem az mai (2009 utáni) kpop számok fanja lenni. Azonban én olyanokkal kezdtem akiket a mai "fanok" nem is nagyon ismernek, sőt, sokan a mai fiatal koreaiak közül sem. :)


Roo'ra - three! four!

Park Ji Yoon - Sung in Shik

Shin Seung Hun - Invisible Love

Lee Yong - Love, Happiness and farewell (a "Felicita" koreai verziója)

R.eF - Grieve

SS501 - URMan, Loveya

ZaZa - On the bus

God - To Mother

Cool - Woman of Beach

Uhm Jung Hwa - Chodae

DJ DOC - Run to you

Lee Hyun Sup - Always

Jo Kwan Woo - Swamp

JYP - Honey


Illetve a teljesség igénye nélkül még pár előadó:

Deux, Turbo, H.O.T, Baby V.O.X, Sechs Kies, S.E.S, Koyote, Chakra, Han Dae-Soo, Hee Eun-Yang, Lee Gwang-Jo, és még sokan mások.


Én rajtuk keresztül szerettem meg iszonyatosan a koreai zenéket. :) Nem volt különösebb körülmény hozzá. Egyszer egy koreai ismerősöm véletlenül nekem küldte el az egyik szám youtube linkjét egy másik barátja helyett. Mivel elküldte meghallgattam, utána pedig egyszerűen beleszerettem.

2017. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6 évvel ezelőtt még középsulis koromban néztem a Music Channel HU-t, és ott láttam meg először a Beast - Breathe című számát. Mivel mindig is nyitott voltam a különféle zenei stílusokra, ez is nagyon megtetszett, de akkor még nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet. Pár nappal később kiderült, hogy az egyik akkori osztálytársam is hallgat ilyen stílusú zenéket, tulajdonképpen ő vezetett be a k-pop világába, azóta nincs megállás, pedig már 22 éves is elmúltam.

Nem azért hallgatom, mint amiért a legtöbb tini csaj (mert jól néznek ki a legtöbb banda tagjai), hanem, mert megfogott a zene, a látványvilág, a táncok és természetesen maga a stílus. Szerintem sokkal jobb minőségű az egész, mint az amerikai pop.

2017. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy barátnőm és mondta hogy keressek rá a BTSre. Na én rá is kerestem,legelőször a Fire-t hallgattam meg,ami nagyon tetszett. Utána egész nap az ő számaikat hallgattam. Nagyon megszerettem őket és miután megtanultam a tagokat rákerestem még több bandára és ma már vagy 30 bandát ismerek úgy hogy a tagokat bármikor felismerném.

Kedvenc bandáim:Monsta X,BigBang,BTS,B.A.P,Got7,Exo,NCT 127,BlackPink,Twice. Úgy tekintek rájuk mint a 2.családomra.❤❤❤❤

2017. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!