Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Spotify-on elő vagyok fizetve...

Spotify-on elő vagyok fizetve premium-ra. Az hogy stream-elve hallgatom a zenét, az ugyan annyi adatforgalmat használ mintha letölteném?

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, mivel a stream is letöltést jelent. Amennyi pufferidő meg van adva (például 10 másodperc), lejátszás előtt annyival hamarabb letölt 10 másodpernyi anyagot és azt fogja a gépedről/eszközödről visszajátszani. Tehát te egy folyamatosan letöltődő és a valós sugárzási időhöz képest 10 másodperccel eltolt adatfolyamot hallgatsz.

Nem tudom Spotify-on hogy működik, de online rádióknál például ha megállítod a lejátszást és újra elindítod akkor a pufferben maradt és letöltött anyagot játssza vissza a böngésző/lejátszó (innen tudod hogy előbb letölti és az eszköz adattárából játssza vissza, nem pedig online sugározza).


Különbség csak akkor lesz ha eltérő minőségi tulajdonsága van az online és letöltött anyagnak (például alacsonyabb minőségű a stream hogy folyamatos legyen a stream, míg a letöltött anyag jobb minőségű).

2017. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!