Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Wéber Attila miért hagyta ott...

Wéber Attila miért hagyta ott az Ossiant?

Figyelt kérdés
Semmit sem találtam róla az interneten, pedig elég furcsa. Ahogy az is, hogy négyesben folytatták. Lehet esetleg tudni valamit ennek az okáról?

#Ossian #Wéber Attila
2017. júl. 30. 03:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak azért, mert fél Kálozi Gergely dobostól.
2018. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 WalterWhite. válasza:
60%

Elég régi kérdés már, de a mai napig is foglalkoztat engem is, tippjeim vannak csak..követem a zenekart, járok a koncertekre, nagy kedvencem, DE nem vagyok elfogult..


Az én teóriám: az egész Peti távozásával történhetett..Gergő érkezésével a dobok terén letisztultabb lett a kép, nem annyira "metálos" így a színpadkép..aztán Attus távozásával újra 1 gitáros felállás jött, megint egy kis lágyítás..Paksi idén lesz 60 éves, pár éve egy interjúban mondta is hogy ahogy öregszik, egyre több lassú dal fog születni, és láthatóan/hallhatóan a régebbi dalokat (pl Acélszív) is jelentősen lassabban játsszák már, mint régen, vagy ahogy a lemezen szólt. Tehát szerintem szimplán annyi az egész, hogy Endre kicsit finomítani, lassítani akart, és emiatt.

2018. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, érdekes a felvetésed. A doboscsere hogyan befolyásolta a színpadképet? Endre egy régebbi interjúban azt nyilatkozta, hogy Ricsi írja a pörgős dalokat, Attila és ő meg inkább lassabakat. Nekem tetszik az új zenei irányuk is, de a régebbi dalokból nagyon hiányzik a másik gitár. Milyen konfliktusok lehettek ennyi év közös zenélés után? Peti leváltásáról mit gondolsz?
2018. júl. 12. 11:42
 4/4 WalterWhite. válasza:

A doboscsere annyiban befolyásolja a színpadképet, szerintem legalábbis, hogy míg Petinél 2 lábdob, sok cintányér, stb.."nagyon metál" kinézet, addig Gergőnél 1 lábdob, és 3-4 cintányér összesen, "lájtosabb" jóval..ehhez meg ugye "hozzá kellett igazítani" a hangzást is, szerintem.

Olvastam én is ezeket, de Endre mostanában meg már azt nyilatkozza, hogy a dalokat gyakorlatilag 99%-ban ő írta mindig, kivéve a szólókat.. :) Számomra ez azért eléggé megmosolyogtató, akármennyire is szeretem a munkásságukat.. :)

Szerintem pont hogy az ennyi év közös zenélés bőven előhozhat sok konfliktust. Sok időt töltenek együtt összezárva, nem lehet egyszerű senkinek sem.

Peti leváltása engem annyira "nem hatott meg", én személy szerint Attust sajnálom..általa sikerült pár olyan "célt" elérnem ami sok rajongónak csak álma maradhat, nagyon jó zenész (volt) és ember :)

2018. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!