Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetséges ilyen...

Hogyan lehetséges ilyen videókat csinálni?

Figyelt kérdés

Itt egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=aSZHeKWbsdQ


Szóval, hogy a hangot ritmusra vágják.

Gondolom bizonyos zenei tudást igényel, de azt sem értem, hogy hogyan tudják emelni/mélyíteni a hangokat.


2017. aug. 17. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem számos program létezik erre, ami a hang manipulálását illeti, az egyik progi, amivel ezt el lehet érni, az Audacity (ingyenes).


Az Audacity-ben csak audiófájlt lehet szerkeszteni, tehát ha egy videó hangját szeretnéd módosítani akkor először le kéne mentened az audiót egy másik progival, pl. Avidemux-al (ingyenes).


Szóval Avidemux-ban megnyitod a videót aztán Audio menü -> Save audio.

Aztán Audacity-ben megnyitod a kapott hangfájlt, kijelölöd a módosítani kívánt részt, aztán Effect menü és mondjuk Change Pitch ha olyat hang magasítást/mélyítést szeretnél mint a az általad link-elt videóban.


Aztán lemented a módosított hangfájlt Audacity-ben, Avidemux-ban pedig hozzáilleszted a videóhoz, Audio menü -> Select Track.


Utána lehet, hogy újra kell tömörítened az egészet Avidemux-ban, az Audio Output ablakban kiválasztva egy kódolási metódust, pl. MP3 (lame).


Nagyon vázlatosan kb. ennyi.

2017. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hűha, ez elsőre elég nyakatekertnek hangzik de köszi a választ, megpróbálom.
2017. dec. 16. 22:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Abban esetleg tudsz segíteni, hogy a hangokat hogyan tudom a zene ritmusára összeállítani?

Soha nem tanultam semmilyen hangszeren, szóval ha kell hozzá bármi olyasmi, akkor tárgytalan a dolog.

2017. dec. 16. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!