Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik az a nagyon híres...

Melyik az a nagyon híres Hip-Hop szám, amiben "ugrálnak" az autók?

Figyelt kérdés

Annyira emlékszem biztosan, hogy 2 akkordot ütögetnek egy ércesebb hangzású zongorán. Talán mind a két akkord moll7-es...

Nyolcadokban volt monotonon ütögetve - felbontás nélkül - ez a két moll akkord. Ha 8/4-es felbontást képzelünk el nyolcadokra bontva, akkor emlékeim szerint az első 11 nyolcad az első akkord, a többi a második... s ez ismétlődik.


Közben erre "ugrálnak" a '70-es/korai '80-as időkhöz képest menő brazil, hosszított lilás kocsik - az elülső kerekek rugós felfüggesztését használva -, közben meg niggák menőznek kifele a kocsikból a monoton ütögetett 2 akkordra.


Viszont az egésznek az összhatása nagyon-nagyon jellegzetes.



2017. aug. 22. 22:20
 1/4 anonim válasza:
Szerintem te Dr. Dre Still D.R.E. című számára gondolsz, a leírásod alapján stimmel minden, remélem tudtam segíteni
2017. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

IGEN! Ez az! :D

https://www.youtube.com/watch?v=_CL6n0FJZpk


A felbontásra jól emlékeztem :) - Viszont most veszem észre, hogy ez nem zongora, hanem mandolin... vagy valami hasonló low-cost pengetős hangszer.

2017. aug. 23. 09:09
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy azt nem értem, hogy a "lowrider" kifejezésre (ez az angol "hivatalos" kifejezés erre a kocsirugóztatásra (__tudtommal__)), miért nem jön be egyáltalában sem ez a szám, miért csak mindenféle noname, bugyuta, kakofón hip-hop "zene"számok jönnek be.

Holott EZ A lowrider hiphop, ennek kéne No. 1-ként bejönnie a keresőlistán.

2017. aug. 23. 10:03
 4/4 anonim válasza:
kb úgy mindegyikben
2019. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!