Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A DJ-k most akkor, hogy is...

A DJ-k most akkor, hogy is készítik a zenéiket? Zenésznek tekinthetőek ők?

Figyelt kérdés
Például itt van Kygo és a Cloud Nine albumáról az Intro szám. Szerintem ez egy gyönyörű dal, pedig én "az igazi zenének" nevezett zenéket szoktam szeretni :D. Szóval azt hallottam, de nagyon még most se tudom összerakni, h a DJk csak meglévő zenéket kevernek, és ezért nem zenészek. Viszont akkor az említett számba ki zongorázik, ki ennek a szellemi atyja, a szerzője, ki a felelős ezért? :D Mert nagyon tetszik, de nem tudom, h én most Kygot szeretem-e, vagy egyáltalán ő zongorázik-e a dalban? Hogy működik ez? Van annak a zongorázásnak valami eredetije és ő csak újrakeveri?

2017. aug. 29. 03:11
 1/9 TR75 ***** válasza:

Például Kygo pont tud zongorázni ;-)

Szóval ő nem tartozik azok közé a DJ-k közé, akik csupán a potmétereket tudják tekergetni.

2017. aug. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha egy nem meglévő dal kevergetéséről van szó, hanem egy új művet hoz létre, én azokat simán hívnám zenésznek, mivel egy új zenét, dalt hoznak létre. Ahhoz is kell ám kreativitás.
2017. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van olyan DJ, aki valamennyire zenélni is tud. Megválaszoltam? Az én elméletem szerint ezek azért sosem virtuóz zenészek. Aki bármilyen hangszerrel komolyabban elkezd fogkalkozni, abban előbb-utóbb kialakul egy zenei igényesség, ami egészen biztos, hogy nem vezet DJ-skedéshez.
2017. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lényegében két fajta dj van.

1.Rövid részeket vág ki más zenéből, ezeket illeszti sorba.

Ehhez hozzájön még a DJ programban található hangok, részek, aztán így áll össze.

Azért már ez se olyan egyszerű.

2.Felzongorázza/elgitározza stb(esetleg mással)az általa elképzeltet aztán az első pontban leírt módon zenét csinál belőle.

2017. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, szuperek vagytok :)! Mindenkinek ment a zöld!


De akkor az említett számban konkrétan Kygo zongorázik, és ennek a dalnak a részletei az ő fejében születtek meg, aztán vágta össze és csinált belőle zenét?


Amúgy ahogy elgondolkodtam nem csak az ő zenéje tetszett, a Lost Frequencies és Alan Walker egy-egy száma is tetszett már, bár azokat már nem tartom akkora zenéknek, de jók.. ha valami érzelmes, van benne tartalmi töltet és nem csak a bulizásról szól, akkor jó, de a David Guetta, Calvin Harris, Avicii-féle vonalat nem szeretem, legalábbis azok alapján amiket tőlük hallottam.

2017. aug. 29. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 Több olyan nagy hangszeres zenészről is tudok, aki "másodállásban" DJ-skedik, pl. Thom Yorke a Radiohead-ből, meg Fenriz a Darkthrone-ból, szóval az utolsó mondatod szerintem nem igaz. A művészek szemében az alkotás különböző módjai nem felsőbb- vagy alsóbbrendűek egymáshoz képest.


Így magára a kérdésre már jöttek amúgy jó válaszok de én még annyit hozzáfűznék, hogy ha meg akarod győzni magad arról, hogy az elektronikus zene nem értéktelenebb semmivel a hagyományos értelemben vett hangszeresnél, akkor egy kicsit áss mélyebbre a leghíresebb DJ-knél. Az olyan előadók, mint Aphex Twin, vagy a Boards of Canada lenyűgözően szép és komplex zenét csinálnak, szinte teljesen elektronikusan.

2017. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Mondj pár komolyzenész vagy jazzista dj-t. A komolyabban zenélőknél rájuk gondoltam. Egyébként semmi bajom a műfajjal. Biztos nagyon jók az említett művészek.
2017. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bihar Valatonon ***** válasza:
Aki igazi saját zenét készít ő már nem csak DJ leginkább producer...ezenkívül nagyon sok műfajban közreműködtek/közreműködnek olyanok, akiket nem említenek meg, mint az elektronikus zenei vonalat követő munkásságukban, pl a Daft Punk....
2017. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
DF egy igényes zenekar, nem véletlenül játszott velük B.B. King nagybőgőse.
2017. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!