Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora hátrány a gitárnál,...

Mekkora hátrány a gitárnál, ha valakinek kis keze van?

Figyelt kérdés

Halottam, hogy a gitárnál előny ha valakinek nagy tenyere van, s hosszú ujjai. Ez logikus is. De mekkora hátrány, ha valakinek viszonyag kis keze van?

Nekem fiú létemre, a tenyerem aljától, a középső ujjam végéig 18.2 cm.


Ti, akik gitároztok kb. mekkora kézzel rendelkeztek?


Előre is köszi!


2017. aug. 29. 18:41
 1/5 Waff ***** válasza:
Sohasem méregettem a kezem...mert szerintem hülyeség. Kis kézzel is lehet remekül gitározni, meg naggyal is. Egyáltalán nem hátrány a kis kéz. Gyakorlás kérdése.
2017. aug. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a gitárjáték minősége és a kéz mérete között.

Ha elkezdesz gitározni, akkor a pózt, amiben a tested, kezed lesz nagyon természetellenesnek fogod találni. És ilyenkor szoktak jönni a kifogások (pl.: túl kicsi a kezem, túl vastag az ujjam stb.), holott ezeknek semmi köze sincs a sikertelenségnek, az ok egyszerűen az, hogy még nem váltak elég rugalmassá, egymástól függetlenné az ujjak.


Nézd meg ezt a csajt:

https://www.youtube.com/watch?v=PT9hvyDvKHA

Nem lehet több 160 cm-nél és látszik, hogy kis kezei vannak, mégis nehezen találni nála jobb gitárost manapság.

2017. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagy tenyér előnyét semmiképp nem látom, a hosszú ujjak rossz technikával párosítva pedig borzasztóan lassú játékot tudnak eredményezni. Nem ezen múlik.

Vonalzó nincs nálam kéznél, de a tabletemnél 1-2 centivel hosszabb a csukló-ujjhegy távolság, tehát kb. olyan 20-21 centi lehet.

2017. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tessék csak megnézni a híres gitárosok kacsóját ahogyan fis-t fognak egy számomra kényelmetlen stratocasteren és így játszanak különböző fekvésekben.)

Egyébként pedig mezúra függő a dolog és persze a gyakorlás.

2017. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Waff ***** válasza:
Fis-t fognak?
2017. szept. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!