Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Haladó gitáros vagyok, de még...

Regisztrálok kérdése:

Haladó gitáros vagyok, de még sosem léptem föl vendéglátó egységben (bár, bisztró. ). Milyen hangcucc kell hozzá?

Figyelt kérdés

Ez, hogy nem léptem fel most egy duónak köszönhetően meg fog változni a tervek szerint, viszont nem tudom, hogy hogyan készüljek.

Nyilván hely függő, hogy mik az adottságok, de ha van esetleg bármi élményetek ezzel kapcsolatban, akkor az jól jönne.

Bennem egyből az merült fel, hogy keverő meg monitor hangfal a legtöbb helyen van, de egy ilyen hangfalra felkötve is jó az elektromos gitár, vagy ilyenkor vigyek magammal erősítőt?


2017. szept. 1. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd magaddal a gitárcuccod. Ahhoz, hogy a gitárt a helyi PA-ra kivezessétek kell egy DI-box. Mi jászottunk már olyan helyen, ahol a helyi "hangtechnikustól" megkérdeztük, hogy van-e esetleg egy DI-box elfekvőben és csak pislogott ránk nagy kerek szemekkel, hogy mit akarunk. Szóval ha befér a kocsiba, akkor a fejládát, ha nem, akkor a kombódat mindenképpen vigyed. Vagy ha van olyan multieffekted, aminek van vonalkimenete, akkor az egyből mehet a keverőbe és akkor DI-box sem kell. De igazából az lenne a legjobb, ha rákérdeznétek a helynél, hogy mégis milyen technikára számítsatok és akkor ahhoz képest pakoltok fel. Ha pedig bejött az élet és meggazdagodtatok a zenélésből (pfffnapersze :)), akkor majd idővel lehet venni saját hangcuccot is. Igazából csak az a biztos a tied, mert azt ismered, az a sajátod.
2017. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mire jó a di-box? Én most rákerestem, de még így sem értem teljesen.

Ha van pedál, és keverő, akkor ezen felül mire használható?

2017. szept. 2. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:
A Di-box a gitárod asszimetrikus jelét alakítja át szimmetrikus jellé, olyanná, amilyet a keverő is szeret.
2017. szept. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!