Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kérhetnék egy kis segítséget?...

Kérhetnék egy kis segítséget? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval egy jó ideje érdekel a zene, szoktam énekelni, készítettem nemrégiben egy átdolgozást, tudom nem sikerült valami jól, a klippel viszont sokat dolgoztunk. Úgy döntöttem hogy mégis felteszem, már csak ezért is

Szóval reménykedem hogy egy hozzá értő ember is olvasni fogja ezt, és tudna nekem tanácsokat adni, hogy miben kell javítanom legjobban. Nagyon megköszönném!

Az említett klip pedig itt lenne:

https://www.youtube.com/watch?v=FuiyjMSNXXg



2017. szept. 10. 18:44
1 2
 1/11 Higgany ***** válasza:
Minden rosszindulat nélkül, az énekhangodon kell javítanod!
2017. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze tudom

Én úgy értem hogy mik azok a ''módszerek'' amikkel tudok rajta fejleszteni

Tervezek majd énektanárhoz járni elsősorban

2017. szept. 10. 21:34
 3/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Hajh... Sokáig gondolkoztam, hogy egyáltalán írjak-e. Azt hiszem látszik, mert eltelt másfél nap. Az a baj, hogy félek, azt fogod hinni, hogy valami rosszindulatú alak vagyok, aki csak lehúz, de kérlek hidd el, semmi ilyesmiről nincs szó.


Azt mondod, érdekel a zene. Ez mit jelent, mennyit és hogyan szoktál vele foglalkozni? Nyilván az alap, hogy az ember rengeteg zenét kell, hogy hallgasson, ha errefelé akar tendálni. Ez már valamilyen szinten fejlesztheti a hallását. Ezen kívül utánanézhet, mi is az a zene, hogy épül fel, kis elméleti alapot magára szedni. Pl, ha én azt mondom, hogy leginkább 50 centhez tudnálak hasonlítani, csak sajnos neked nem a művészneved az 50 cent, hanem a hangterjedelmed, akkor, ha eléggé érdekel a zene, erősen pozitív, ha érted a poént. Kell hozzá kis zeneelméleti tudás, hogy értsd, de azt hiszem, ennyi egy hobbistától is elvárható. Ha nem érted, erre is gyúrj egy kicsit szerintem.


Elnézést, gonosz poén volt a fenti, de sajnos nagyjából igaz. Nem arról van szó ugyanis, hogy nem teljesen jó a hangod, hogy vannak bizonytalanságok, hogy nem találod el mindig a jó hangot. Arról van szó, hogy _nem létezik_ énekhangod. Semmilyen szinten. A fentebb említett 50 cent - azaz kiegyenlített hangolásnál pont egy kisszekund - terjedelem talán kicsit túlzás, de csak kicsit. Ennyire szűk hangterjedelmet én még soha életemben nem hallottam. Természetesen így nem is beszélhetünk helyes hangok eltalálásáról, vagy el nem találásáról, hiszen gyakorlatilag nem léteznek különböző hangok az előadásban. Tehát nem az a helyzet, hogy rosszra tudnám csak értékelni ezt az éneklést, hanem az, hogy értékelhetetlen.


A jó hír az, hogy mindenkinek javítható az énekhangja valamennyire. További jó hír, hogy - legalábbis meggyőződésem szerint - nem nagyon lehet előre megmondani, legalábbis nem teljes bizonyossággal, hogy mennyire. Azaz lehet, hogy most nagyon rosszul állunk, de nem teljesen biztos, hogy nem lehet ebből valami használható, vagy akár jó. Mérget ne vegyél azért rá, de amíg az ember nem próbált meg mindent, addig nem is lehet benne biztos, hogy hova is juthat el. A rossz hír viszont az, hogy az a tény, hogy feltetted a videót, sőt már az, hogy felénekelted, valamilyen szinten azt jelzi, hogy nem teljesen hallod, hogy mi is a helyzet. Tudom, hogy tudod, hogy "nem sikerült valami jól", de itt nem erről van szó. Az a baj, hogy tényleg rosszindulatú szemét akárkinek fogok tűnni, pedig nem akarok, és utálok rossz dolgokat közölni mással, de a nem sikerült valami jólhoz képest nagyságrendekkel más a helyzet. Amit írtam: a te esetedben jelenleg nem lehet semmiféle énekhangról beszélni. És hidd el, épp visszatöröltem egy ennél sokkal explicitebb és szemléletesebb megfogalmazást, szóval ez a finom verzió.


A fentebb elmondottakból az következik, hogy nem csak énekhangod nincs, de hallásod sem nagyon. Ami már nagyobb baj. Első körben erre kéne ráfeküdnöd. Én javaslom neked, hogy ne csak énektanárt keress, hanem kezdj el valamilyen hangszeren játszani. Zongorán, gitáron, vagy felőlem akár klarinéton is, mindegy, de kezdj el. Az fejleszti a hangzást, nagyban. A gitár annyiban jó választás, hogy egyrészt énekkísérethez pont alkalmas, könnyen cipelhető, könnyen beszerezhető, és - dobpergés - gyakran kell hangolni. Azaz a húrokat beállítani a megfelelő hangra. És ez neked nagyon jót fog tenni. Az elején használj hangológépet, aztán próbáld egyre többször fülre hangolni. (Egy tetszőleges húrt behangolhatsz géppel, a többit hozzá füllel, aztán ellenőrizd géppel az eredményt. Hogy hogyan is kell fülre hangolni, majd megtanítja a gitártanár - mert azt is érdemes keresni.) Sőt, ha igazán komolyan akarod venni a dolgot, második hangszert is el lehet kezdeni, mondjuk egy pár év múlva, amikor már fejlődött a hallásod - és annak én egy temperálatlan hangszert javasolnék, pl cselló. Vagy akár hegedű. Mivel temperálatlanok, oda aztán brutálisan kell a hallás. Ha valami fejleszti, akkor az az.


Két dolog: az egyik, hogy ne add fel. Akármilyen keménynek és szemétnek tűnik, amit írtam. Hajrá, csak előre! Sok-sok munka lesz ebben, és nem pár hónap, hanem minimum hosszú évek, de ha elég kitartó vagy, _talán_ lehet belőle valami. Sajnos garantálni bőven nem tudom, de kizárni sem.

A másik pedig az, hogy lehet lesz olyan énektanár, aki elküld, hogy ezzel nem tud mit kezdeni. Keress másikat. Ne add fel akkor sem. Nincs nem fejleszthető énekhang. De a hallásod fejlesztésére tényleg fektess nagy hangsúlyt, mert most komoly bajok vannak.


Amúgy a klip klassz :)

2017. szept. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Hopp, csak a lényeg maradt le az egyik résznél:

"pont egy kisszekund" helyett amit akartam írni: "pont egy kisszekund _fele_"

2017. szept. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Még egy kis kiegészítés: mielőtt azt hiszed, hogy csak a hangterjedelem a kifogásom, és a Jónás Testvérek sem énekelnek ki a nagy F-től a magas c-ig mindent, nem ennyiről van szó azért. Nem énekelsz, hanem dünnyögsz. A hang megtámasztása, mint olyan, nyomokban sem lelhető fel. Szóval hangtól függetlenül sem nevezhető éneknek sem a dolog.


És ismételten nem szemét akarok lenni, de tudnod kell, hogy legalább valamennyire támasztani meg kell tanulnod, ha már ösztönösen nem jön semmilyen szinten. Na meg, ha errefelé akarsz tendálni, sajnos jóval nagyobb pofonok várhatóak, mint amiket én osztok. És talán rosszabb indulatúak is. Amiket le kell nyelni és tovább kell menni. Mindennel együtt én szurkolok :)

2017. szept. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Higgany ***** válasza:
Mojjo ezt nagyon szépen leírtad!
2017. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aztarohadt :D ez nagyon durván gyenge.


tehát itt már nem csak azt érzem, hogy énekléssel lenne probléma, hanem teljes önbizalomhiány is átjön a hangodon, meg egy szorongó lélek

2017. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nos, hát köszönöm ezt a nagyon hosszú kommentet Mojjo, értem mire célzol. :D

Hidd el hallom hogy mi a helyzet, ez tényleg csak azért került fel mert a klipen sokat dolgoztunk.

A téma elméleti részét tekintve, abban is sokat kell fejlődnöm igen, tul.képpen az őszinte gondolataimat írtad le xd

Amit az utolsó válaszadó írt hogy önbizalomhiány meg szorongás is hallatszik, ez is igaz.

Tehát alapból nem vagyok az a magabiztos gyerek de hogy ez ennyire lejön... :O

Na mind1, ez van :D

Szóval összességében tényleg örülök hogy őszinte voltál meg minden, nem fogom feladni nem vagyok az a fajta, legvégső esetben fő szempontba helyezem a rap-et ha az ének tényleg nem jön össze, de remélem hogy össze fog.

Kösz még egyszer mindent, csáó!

2017. szept. 13. 16:11
 9/11 anonim válasza:
Attól, hogy nem tudsz énekelni, szerintem rohadt jó:D Kicsit olyan agyrák stílusú, de pont ezeket szeretem:DD Jó száám
2017. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz,csak egy kicsit gyakorold az angolt és dobj bele több önbizalmat :)
2017. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!