Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár effektek....

Imre Pál kérdése:

Elektromos gitár effektek. Melyik analóg, melyik digitális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az effektpedálok típusáról szeretnék kérdezni.

Az Electro Harmonix, és a Dunlop-MXR pedálok ugyebár analóg működésűek.

Nemrég hallottam hogy a Boss pedálok viszont digitálisak. Én sokáig azt hittem hogy azok is analógok.


Azt szeretném kérdezni hogy a TC Electronic pedálok, mint például a Vortex Flanger, Shaker Vibrato, Helix Phaser, ezek is digitálisok, vagy analógok?


Ezenkívül azt szeretném még kérdezni hogy mi az egyiknek, vagy a másiknak az előnye, hátránya? Tehát mi alapján érdemes választani? Mondjuk egy Boss Metal Zone, és egy MXR Fullbore Metal között?


Előre is köszi a válaszokat.



2017. okt. 14. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2017. okt. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:

@1: De miért kellett betenni szerencsétlen oldalt egy google translate-ba? :/


[link]

2017. okt. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Nem gyártónként, hanem pedálról pedálra változik, hogy mi analóg és mi digitális. Delayből a legtöbb például digitális, mert analóg áramkörtel nem lehet túl hosszú ismétlési időt elérni (pl. EHX Memory Man). A Bossnak is a legtöbb pedálja analóg, pl. az overdrive-ok, torzítók.

Ha választani akarsz, akkor a füledre hagyatkozz, de a Metal Zonet sokan a valaha készült legrosszabb pedálnak tartják a nagy mennyiségű gain miatt.

2017. okt. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Waff ***** válasza:
Jól mondja az utolsó. A gitáreffektek cadillacjének számító Boss-pedálok, többségében analóg effekktek. Ha választani kell én csakis az analóg mellett voksolok.
2017. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Inkább a pedálok Suzukija..:D
2017. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Tehát pedálról, pedálra változik.

Mi alapján lehet eldönteni az egyes pedálokról? hogyha nincs leírva?

A TC Electronic pedálok modulációs családja például melyik kategóriába tartozik?

Vortex Flanger, Corona Chorus, stb.

2017. okt. 15. 11:35
 7/13 A kérdező kommentje:

Tehát a TC Electronic Vortex Flanger, vagy a Corona Chorus, azok analóg, vagy digitális típusú pedálok?


Még ez az egy kérdésem lenne.

2017. okt. 15. 20:03
 8/13 Waff ***** válasza:
Analóg.
2017. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kösz szépen.
2017. okt. 15. 21:03
 10/13 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem, hogyha nem probléma.

Pont most nézegetem a TC Electronic honlapján a különböző

effektpedálokat.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az All Analog, és a Toneprint Enabled típusú pedálok között.

Tehát mondjuk az Afterglow Chorus, és a Corona kórus között?

Vagy a Thunderstorm Flanger, és a Vortex között?


Én eddig az előbbiekre (Afterglow) hittem azt hogy analógok teljesen, az utóbbiakra pedig (Corona) hogy digitálisok.

De akkor mint írtátok, azok is analógok.


Akkor pontosan mi a különbség a két típus között?

Ebben még segítenétek?

2017. okt. 15. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!