Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szeretnek annyira a mai...

Mit szeretnek annyira a mai fiatalok a rap-ben meg az elektronikus zenében?

Figyelt kérdés
mindenhol csak ezt a ,,tupsz-tupsz" ot és társait hallom... Alig van olyan tizenéves, aki nem igénytelen zenét hallgat.

#zene #igénytelen zene #tupsztupsz
2017. okt. 17. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most ez a mainstream. A fiatalok többségének még nem fejlődött ki az egyéni ízlésük, és amúgy is hatványozottan jellemző a tizenéves korosztályra a birkaszellem.
2017. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted mi az igényes zene?! Én eddig minden műfajban találtam számomra érdekes alkotást, raptől az industriálig. Az elektronikus zene egy nagyon tág fogalom. Bizonyos ágazatait biztosan nem ismered, ha így ítélkezel felőle. Mellesleg, hallgasson mindenki azt, amit akar:)


De ha tényleges okokat szeretnél:

1.: Mivel ezek a műfajok egyes előadói felkapottabbak és sokan kedvelik, nyilván ők is ezeket ismerték meg környezetük által, és gondolom beleszerettek a benne lévő előadók számaiba. Lehetséges, hogy nem ismernek más ágazatokat népszerűségük hiánya miatt, de azokban is találnának együtteseket, akikkel szimpatizálnak.


2.:

Hallottak más ágazatokból is zenéket, de az ízlésük szempontjából valóban ezeket a számokat kedvelik. :)

2017. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Birkaszellem (aki mást hallgat kiutálja az ostoba csürhe) + tájékozottság hiánya + meg nem lévő jó ízlés.
2017. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nana. Van ám még a jó kis Despacito is. Idén lettem gimis, már nyáron kész volt az osztálycsopink. Na, ott aztán mindenki a koncertre akart menni, de egyik se ismert a sráctól egyetlen másik számot sem.

Ott az AK26... A Mr.Busta. És a többi nem tudom mi. Ja, Mr. Mish, vagy ki. Én inkább csendben maradok az Imagine Dragons-ommal, ami nem túl népszerű a körükben...

2017. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok. Uhh, nem is mindenki ezekért nyáladzik. Van néhány csaj, akik nagggggyon különcök, szóval Kpop-ot hallgatnak, animét néznek, és ezt mindenki orra alá dörgölik


15/l

2017. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

A tuc-tuc zenét én se állom, de azért eléggé tág az elektronikus zenék kategóriája, hogy mindenki megtalálhassa a kedvére valót :) Például...


Tycho - L

https://www.youtube.com/watch?v=H43YApDQheI

Kavinsky - Nightcall

https://www.youtube.com/watch?v=MV_3Dpw-BRY

The Naked And Famous - Higher

https://www.youtube.com/watch?v=GCsyXSr7u-Q

Kite - Dance Again

https://www.youtube.com/watch?v=reX1OHI1m_Q

2017. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Fantasztikus, hogy mennyi téves prekoncepciót / nettó baromságot tudtál összeollózni egyetlen kérdésbe. Gyűjtsük csak ki szépen őket:

1. A rap nem zenei stílus/műfaj, hanem egy vokális előadásforma. Ebbe normál esetben bele se kötnék, de mikor valaki ennyire magas lovon ül, olyankor érdemesnek tartom a megfogalmazását.

2. "mindenhol csak ezt a ,,tupsz-tupsz" ot és társait hallom" A létező elektronikus zenei műfajok csak egy bizonyos hányada épül "tupsz-tupsz" ütemre, azokon belül viszont ez nem egy olyan konkrét meghatározás, amit komolyan lehet venni. Azok jönnek mindig ezzel a dumával, akik egyáltalán nem ismerik azokat a zenei irányzatokat, amiket szenvedélyesen utálnak.

3. "mindenhol"

Hol van az a mindenhol? Netán olyan emberekkel barátkozol, akik ilyeneket hallgatnak? Lehet mások zenei ízlésére hatást tenni, de megsúgom, annak nem az a módja, hogy ilyen felsőbbrendűségi komplexusos módon kiosztod őket, majd mutatod nekik a jó zenédet... Szórakozóhelyeken? Senki sem kényszerít arra, hogy oda járj el szabadidődben, ahova. Boltokban, vagy hasonló neutrálisabb helyeken? Én ott vagy fülesről hallgatom az általam kedvelt zenéket, vagy társasággal vagyok, akikkel leköt a kommunikáció, és pont nem figyelem, hogy mi szó la háttérben.

4. Nem csak a mai fiatalok hallgatnak elektronikus zenét, meg hip-hop-ot, így a kérdést nem kéne feltétlen feléjük intézni - csak hogy akkor persze nehezebb lenne kijelölni a célpontot, hogy ki a hülye, meg kit kell lenézni.

5. Nem minden mai fiatal hallgat elektronikus zenét, meg hip-hop-ot, mint azt szemléltetik is az ilyen kérdésekre előszeretettel válaszoló tizenévesek, akik rendkívül okosnak és különlegesnek érzik magukat, amiért más az érdeklődési körük egy része, mint az általuk ismert kortársaiknak. Külön tetszik, mikor az ilyen arcok felhozzák a legkommerszebb, legpopposabb rockzenekarokat (akikkel amúgy az esetek többségében személy szerint nincs bajom), mint bizonyíték arra, hogy ők milyen igényesek. Ez szerintem valamennyire mutatja is, hogy nem a mainstreamből ömlő műfajok iránti rajongás az egyetlen módja annak, hogy valaki műveletlen, vagy felszínes fogyasztó legyen zenei téren (amivel amúgy ismét semmi bajom nincs, csak ilyen esetekben viccesnek találom).

6. "Alig van olyan tizenéves, aki nem igénytelen zenét hallgat."

A barátaim többségének változatos zenei ízlése van, ami érint rengeteg nem_hip-hop és nem_elektronikus műfajt, az egyöntetűbb ízlésű ismerőseim meg többnyire rock/metál/indie-vonalon mozognak. Persze, lehet mondani, hogy ez csak az én tapasztalatom, de... A tiedre is lehet mondani, hogy az csak a tied.

7. "igénytelen zenét"

Rengeteg komplex és/vagy érzelmekkel teli és/vagy művészi és/vagy kísérletező elektronikus zene, meg hip-hop van, csak at nyilván nem az MTV-n fogod megtalálni az esetek nagy részében, viszont annyira nagyon mélyre se kell menni értük...

8. Ezt így a mai fiatalok meg az igénytelenség gondolatokra együtt: minden korosztályból a tömegfogyasztó a legslágeresebb, leggagyibb dolgokat kapja fel, mert egész egyszerűen így működnek az érdeklődési körök, meg a fogyasztás... Sok sikeres régi zenész/zenekartól a rajongók kedvenc számai ritkán egyeznek a leghíresebbekkel. Most utólag nyilván úgy tűnik, hogy régen a "jó zene" volt többségben, holott a rádióból az europop ömlött a kilencvenes években, meg a nyolcvanasokban meg a hair-metal, meg az akkori pop-rock, stb., mindig volt valami hype-olt cucc, amin akkor is rengeteget nyavalyogtak az akkori öregek, meg az akkori önjelölt különczseni fiatalok, míg az érdeklődőbb zenerajongó a mainstream fölött következetesen átnézett, és keresett valami neki tetszőt, meg olyan körökbe járt, ahol a többség osztotta az ízlésé.

9. Rohadtul fel kéne már hagyniuk az embereknek ezzel a felfogással, hogy van egy ilyen egységesen beosztható skála a jótól a rossz zenéig, amin mindenki ízlése egy kis egybefüggő részt ölel fel, és az, hogy ez a rész a skála milyen magas pontjára esik, attól függ, hogy mennyire igényes, vagy intelligens az ember. Nekem egyik kedvenc műfajom a hip-hop, úgy, hogy a másik a progresszív rock/metál. És nem teszek köztük színvonalbeli különbséget attól függően, hogy melyiket komplikáltabb előállítani, mert az semmilyen szempontból nem befolyásolja a számomra való élvezeti értékét. Mindenki teljesen más skálán értékeli a dolgokat, és ennek egy csomószor semmi köze nincs az előismeretekhez, meg az elhivatottsághoz.


Érdekes dolog amúgy az egyes műfajok fogyasztói demográfiái, meg az egyén életútja alatt végbenő ízlésbeli változások, szóval egy az általam kiemelt idiótaságokat nem tartalmazó, de hasonló jellegű kérdésre szívesen válaszoltam is volna normálisan, de erre nem lehet, erre a bevett reakció, hogy az ember nagy büszkén bólogat, hogy igen, ezek a mai fiatalok milyenek, na bezzeg ő, ezzel megerősítve a kérdező téveszméit, meg felsőbbrendűségi érzetét.

2017. okt. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Írnál néhány példát arra, hogy mi számít igényes zenének?
2017. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!