Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Saját zongora nélkül belevágni...

Saját zongora nélkül belevágni? 15 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Valami hobbit szeretnék és arra gondoltam, hogy ezt is kipróbálnám!


A zongora, a hegedű és a gitár között vacillálok.

A legjobban a zongora tetszene nekem, hiszen nem túl nehéz megtanulni, valamint imádom a zongorán játszott dalokat, egyedül is jól szól.


A hegedűhöz már túl késő lenne hobbi szinten, hisz az nagyon nehéz.


A gitárt lenne a legegyszerűbb beszerezni, de az nem ugyanolyan. Azon nem hallottam még, hogy Mozart számokat játszanának, inkább a mai slágereket,( Persze ez valószínűleg az én hiányosságom.) a hangzása sem olyan.


----

Elkezdenél úgy zongorázni, hogy nektek nincsen ilyen hangszeretek, csak külön tanárnál tudnál rajta játszani?

Esetleg néha néha iskolában?



2017. nov. 6. 22:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
A hegedűvel kapcsolatban: én nem hiszek abban, hogy bármit is késő lenne elkezdeni :)
2017. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

"A legjobban a zongora tetszene nekem, hiszen nem túl nehéz megtanulni"


Nincs több kérdésem. Legegyszerűbb, ha előbb megtanulsz zongorázni, és aztán hegedülni, és irány a showbiznisz! :)


https://www.youtube.com/watch?v=EodlddlQaac

2017. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz gyakorolni, lényegében értelmetlen tanárhoz járnod, szinte semmit sem fogsz haladni. Ha nincs lehetőséged egy (digitális) zongora beszerzésére, tanulj gitározni! Azon a hangszeren is lehet klasszikus műveket játszani.
2017. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Mojjo ***** válasza:

Tényleg a saját hiányosságod, hogy nem hallottál még Mozartot, vagy bármilyen más klasszikus zenét gitáron.


Az a helyzet, hogy a gitár egy nagyon tág gyűjtőfogalom, és sokféle hangszer tartozik bele ebbe a fogalomba. A leggyakrabban elektromos gitárokat és fémhúros akusztikusokat látni, amiken leggyakrabban (bár nem törvényszerűen és kizárólag) valóban könnyűzenét szoktal játszani. Van azonban a gitároknak egy olyan csoportja, amit klasszikus gitárnak hívunk. Nem véletlenül. A klasszikus gitáronon a hangszer művészi szintű használói többnyire klasszikus zenét játszanak. Csak, hogy érezd, miről beszélek, egy kis ízelítő - és szerintem ha meghallgatod, amiket küldök, utána egyből átgondolod, amit a gitárról eddig gondoltál :)


- egy Bach darab: [link]


- egy Schubert: [link]


- és egy Isaac Albeniz:

[link]


Csak ezt a hármat hallgasd kérlek végig, és mondd el, mit gondolsz? :)


(Egyelőre ennyi, de írok még a kérdésed többi részéhez is majd.)

2017. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
#4 nagyon tehetségesek a leányzók! :)
2017. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

"A legjobban a zongora tetszene nekem, hiszen nem túl nehéz megtanulni"


Mármint arra gondolsz, hogy elpötyögni rajta a boci boci tarkát vagy egy technikásabb Rachmaninov darabra?


"A gitárt lenne a legegyszerűbb beszerezni, de az nem ugyanolyan. Azon nem hallottam még, hogy Mozart számokat játszanának"


https://www.youtube.com/watch?v=6__feJWENeg


A te hozzáállásoddal szerintem még szájdorombon sem lehet rendesen megtanulni.

2017. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Mojjo ***** válasza:

Naszóval... ahogy már előttem is írták, úgy ne kezdj bele egy hangszeren megtanulni játszani, ha otthon nincs lehetőséged gyakorolni. Az egy dolog, hogy jóval lassabban fogsz tanulni, 15 évesen van még egy kevés időd :) A nagyobb baj, hogy az egész lényege, hogy élvezhesd a zenét - azt a zenét, ami a saját kezeid közül jön ki! - elveszik így. Nagyon esélyes, hogy alulmotivált leszel igen hamar. Mellesleg egy értelmes, használható (nem, nem jó, csak már úgy-ahogy használható) gitár, vagy hegedű árából vehetsz valami szintén úgy-ahogy használható billentyűs hangszerutánzatot is.


Hegedülésbe hobbiszinten belevágni bőőőven nem késő 15 évesen. 25 évesen sem lenne az, meg 35 évesen sem. Csak, hogy érezd miről beszélek:

[link]


Amúgy pedig hallgass rengeteg gitáros (ha ez vonz, klasszikus gitáros!), hegedűs és zongorás zenét, videót, és próbáld letisztázni magadban, melyik tetszik a legjobban. És az alapján válassz, semmi más alapján. Ez számít, nem más.


Ja, amúgy ne álltasd magad azzal, hogy könnyű megtanulni zongorázni. Nem az. Persze, nem tudsz hamis hangot fogni, mint egy temperálatlan hangszeren, pl a hegedűn, vagy nem 6 sorban mennek kromatikusan a hangok, mint a gitáron, de ettől még nem egyszerű. Már akkor rá fogsz erre jönni, amikor függetleníteni tanulod majd a két kezed, ha ezt a hangszert választod. De ez ne vegye el a kedved. Ha lelkesedés van, akkor a többi akadály legyőzhető.

2017. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Mojjo ***** válasza:
@5: Na igen, Ana Vidovic speciel a világ legszűkebben vett élvonalába tartozik a klasszikus gitárosok között. De Tatyana sem utolsó :) Ha érdekelnek tehetséges klasszikus gitáros lányok, tudok még párat linkelni ;) Magyarokat is, ami azt illeti.
2017. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Nagyon arrogánsnak tűnsz, feltehetőleg hatalmas az egód. Mindenesetre így nyolc év zongora után azt tudom mondani neked, hogy tanulj meg zongorázni "hiszen nem túl nehéz" ;) Aztán szólj és megnézzük melyikőnk farka nagyobb ;)


Viccet félretéve ha nincs hangszered ezt te se gondolhatod komolyan...

18F

2017. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

És most pontosítanék, korrigálnék valamint válaszolok.


Nem azért akarok zongorát tanulni, mert könnyű. Tisztában vagyok vele, hogy nem az. Azt írtam, hogy nem túl nehéz, de itt a hegedűhöz viszonyítottam. Értsd: Könnyebb.

Nem szándékozom egy hónap alatt megtanulni, egyértelmű, hogy lassan fog menni, ám egy hegedűhöz képest nem túl nehéz. A kottázásról ne is beszéljünk, úgy gondolom, számomra igazán nagy kihívás lesz.


2. válaszoló! Nem értem, hogy miért kell egyből ironizálni, de tessék, kifejtettem számodra. Remélem így már nem zavar.


Digitális zongoránk van itthon, sok helyen viszont azt olvastam, hogy ezen nem érdemes, csak rendesen. Úgy gondoltam, hogy míg a kottázást tanulom addig nem lenne rendes zongorám, utána, ha valóban komolyan gondolom, csak utána szeretném ezzel terhelni a szüleimet.


4. válaszoló! Köszönöm szépen a videókat! Nagyon tetszenek. A fémhúros akusztikus gitár az, amire én gondoltam, ezeket látni sűrűn, valamint nem mélyültem el túlzottan ebben a témában, hisz a zongorához húzok jobban. :DD

Utána fogok nézni biztosan!:)

Még egyszer leírom, hogy eszembe se jutott, hogy olyan könnyű lenne, bár úgy látom ezzel a mondatommal egy csoport zenészt bőszítettem fel. :DD

2017. nov. 7. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!