Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi ez az őrület mostanában,...

Mi ez az őrület mostanában, hogy semmit se ismernek el rock zenének, amit a '80-as évek után készítettek?

Figyelt kérdés

2017. nov. 19. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben is kifejthetted volna, mert szerintem nem annyira éli meg ezt a dolgot mindenki úgy mint te, de sejtem miről beszélsz. Ez ilyen konzervatív sznobság, nem csak rockzenében áll fenn, hanem mindenben. Valakinek az idő alatt kialakul a fejében egy nagyon szilárd kép arról, hogy mit is jelent egy műfaj, és ha valaki azon újít, vagy eltér a szabályoktól, azt egyszerűen nem fogadja be a szervezete, és emiatt nem is képes ugyanazon a néven emlegetni egy általa kedvelt, meg egy nem kedvelt alműfajt.
2017. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy egy elég tág réteg úgy vélekedik, hogy a Black Sabbath és hasonlók óta megállt az élet ebben a műfajban és mindent divatrocknak meg műrocknak neveznek, ami utána jelent meg és elég éles kiközösítéssel fordulnak azokhoz, akik az újabbakat szeretik. Váltig állítják, hogy túl mainstream, ezért nem lehet rock, hiába van iktatva a banda a Rock 'N Roll Hírességek Csarnokába is évek óta.


Ezen az oldalon is azt figyeltem meg, hogy a régi motorosok rajongói közül páran lenézik azokat, akik az újat szeretik és mondják, hogy csak pózerkednek, nem is igazi rock rajongók stb és olyanokat hordanak össze, hogy komolyan csak nézek és vonogatom a szemöldökömet... :D Ráhúzzák X bandákra, hogy csak a visongó tinilányok és depressziós tinifiúk szeretik őket, miközben az általuk kedvelt régi motoros bandák is elismerik őket és hajtják, hogy aki tizenévesen szereti ezt a zenét, az "nem is igazi rocker, mert csak divatból csinálja", hiába érzi át az illető az ide kapcsolódó életérzést. És közben bizonygatják, hogy azoknak, akik az újra is vevők, "mennyire szűk a látásmódjuk és nem ismerik fel a normális zenét, mert a Skillet, a Bullet For My Valentine, a Green Day és a hasonló tucatbandák érdeklik csak őket meg pár bénább Slipknot szám, de az is ritka."



Tudom, hogy minden körben vannak röghöz kötöttebbek, de nekem fura, hogy pont ebben a műfajban terjed ennyire a korlátoltabb látásmód :c

2017. nov. 19. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Van egy olyan érzésem, hogy a kérdésed nem is igazi kérdés, csak le akartad írni, amit most leírtál. :D Egyébként nem bánom, mert egyetértek, de voltaképp csak konkretizáltad a válaszomat ebben a hosszú kifejtésben. Engem is megdöbbent amúgy, hogy pont olyan műfajokban, amik kezdetben a lázadásról, meg a fiatalosságról szóltak, felüti a fejét pont az, ami ellen a dolog eredetileg indult. De meg ezen felül is, az ilyen sznob barmokról úgy nagy általánosságában bebizonyítja az idő, hogy mekkorát tévedtek. Olvasok egy életrajzi könyvet Django Reinhardt-ról, marhavicces, hogy abban le van írva, hogy a nagy akadémikusok a jazzről jelentették ki anno (circa 1917), hogy ez a zene vége, meg egyes klasszikus táncstílusokat tartottak a kultúra hanyatlásának...
2017. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt írtad, kifejthettem volna bővebben is, hogy mire gondolok, most ezt tettem meg :) Egyébként a kérdés arra irányult volna, hogy más is tapasztalta-e már ezt a hozzáállást.
2017. nov. 20. 01:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig is ez volt. Mindig is ez lesz. Már meg sem lepődök ezen.
2017. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!