Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitárosnak milyen...

Kezdő gitárosnak milyen típusú gitár?

Figyelt kérdés

Tanulógitár vagy western? egyáltalán mi a különbség?

Kb 40 ezrem lenne rá. Szeretnék fémhúrosat. A tanulógitárok közt csak nájlonosak vannak. Mitől tanulógitár? És mitől western? És mi az a nyitott mechanika?


2010. máj. 31. 22:48
 1/8 Daweee000 ***** válasza:
62%
A tanulógitár attól tanulógitár, hogy ráírják :) A nejlonhúrost úgy hívják hogy klasszikus, a fémhúrosat akusztikusnak, vagy westernnek. 40 ezerből már jó fémhúrosat kapsz, annyi a különbség a nejlon és a fém között, hogy a fém jobban vágja majd eleinte az ujjadat, viszont hamar megkeményedik majd a bőr , szóval ne félj ettől. Talán egy kicsit nehezebb lenyomni a fém húrokat mint a nejlont, de barrézni az elején úgyse fogsz tudni semelyiken, később meg úgyis megerősödnek az ujjaid, külön jó, ha nagyobb terheléshez szoknak. A fogólapja (nyaka) is keskenyebb a westernnek, hogy ez előny vagy hátrány, mindenki döntse el maga. Szerintem előny:) és végül de nem utolsó sorban a fémhúrosnak élesebb, csilingelőbb, szebb hangja van mint a klasszikusnak, és egy hangszernél ez egyáltalán nem elhanyagolható szempont. Szóval én egyértelműen fém párti vagyok, szóval hacsak nem klasszikus darabokat akarsz játszani, az akusztikus gitár a te hangszered. :)
2010. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez való neked: JOHNSON JDC 2 FE-S


[link]


Nekem is ilyen van, és tök jó már évek óta megvan.


Kb így szól alapból:


http://www.youtube.com/watch?v=AhcttcXcRYY&feature=related



de ha bedugod erősítőbe és veszel hozzá egy chorus effektet, akkor kb ilyen hangja lesz:


http://www.youtube.com/watch?v=vabnZ9-ex7o&feature=channel

2010. jún. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

és nylon húros gitárt inkább klasszikus zenéhez használják, könnyűzenéhez pedig fémhúrosat.. persze ez változó, de a fémhúrosnak csengőbb hangja van, ami könnyűzenéhez jobb.

40ből pedig már kapsz jó fémhúros gitárt, menj be egy hangszerboltba, és nézz szét belőle:)

2010. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én azt hittem, hogy a nájlonhúros az olcsóbb kategória, merthogy nem fém. :) De akkor egyszeráen nem minőségbeli a különbség, hanem abbeli, hogy mit akarok játszani. Fémhúroson akkor nem szól olyan jól a klasszikus zene?
2010. jún. 1. 20:49
 5/8 Thurston ***** válasza:
Nem is csak az, hogy nem szól jól, de ha bonyolultabb dolgokat akarsz játszani valamikor, amit csak ujjal lehet, akkor átkozni fogod azokat a fémhúrokat.
2010. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

A fémhúros azért drágább, mert masszívabb testet kell építeni hozzá (egy ismerősöm fémhúrozta a nejlonosát, ketté is tört:D).


Tanulni nem tartom túl jónak a fémhúrosat, de leginkább az döntsön, hogy 1) mit akarsz játszani, 2) akarsz-e majd másikat venni, és mikor


Próbáld kideríteni, min játsszák a zenét, amit játszani szeretnél. A könnyűzenében változó; a klasszikus gitár nejlon, és a flamenco is (bár a stílus miatt néha fémnek tűnik); és a western fémhúros.

2010. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat nagyon, már eldöntöttem hogy klasszikusat veszek, mert nem countryt szeretnék játszani, meg jobban is tetszik a nájlonhúros hangja. a kérdés mostmár csak az, hogy melyik márka, milyen fából készült, stb stb...

meg hogy netről rendeljem, vagy üzletből

2010. jún. 5. 15:20
 8/8 Dancsibácsi! válasza:

Minden márkában vannak különböző fából készült gitárok, ha most erre vagy kíváncsi.


Nemtom honnan érdemesebb venni, mert hangszerboltban te magad ki tudod próbálni, neten meg nagyobb a választék. Döntsd el szerintem.

2010. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!