Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan zenével foglalko...

Van itt olyan zenével foglalkozó illető, akinek a zene hivatása, vagy hobby-ja, de egyszerűen nem tud megbékélni a ma divatos elektronikus hangzással?

Figyelt kérdés

Én csak egy 26 éves, zeneszerető srác vagyok, főleg a 2000-es évek zenéin nőttem fel. Volt érintőlegesen közöm rádiózáshoz is.

Olyanok véleményét hallgatnám meg, akiknek munkájukhoz szükséges a zene, vagy hobbyból foglalkoznak vele, hogy nektek mi a véleményetek erről a 2010-es év második felében beindult, erősen elektronikus hangzásra épülő "zenékről"? Nem érzitek úgy, hogy a kedvetek is elmegy az egésztől, amikor meghallgattok (és akkor hozok konkrét példát) Rácz Gergő - Súgd a nevem (2006) után ugyanettől az előadótól a Rossz vér (2017) számot? Erős hanyatlás észlelhető 11 évvel később.

Én régen épp rádiós műsorvezetőnek készültem, de aztán másfelé sodort az élet, de így utólag nem is bánom, mert ebben a zenei világban nem is érezném jól magam műsorvezetőként.


Még néhány példa ugyanazon előadókon belül, stílusilag hasonló zenében


Rihanna - Pon De Replay (2005) / Rihanna - Needed Me (2016)

Beyonce - Deja Vu (ft. Jay-Z) (2006) / Beyonce - Sorry (2016)

Zsédenyi Adrienn - Mindhalálig mellettem (2004) / Zsédenyi Adrienn - Eperhold (2017)



#zene #mű #elektrnika
2017. nov. 23. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden viszonyítás kérdése. A folyamat, amit írsz a múlt század 70-es éveinek végefelé indult, és a 80-as években kezdett felgyorsulni, mikor jött a szinti-őrület, nevezetesen, hogy minden szólamot, vagy azok nagy részét szintin, vagy később már inkább szmítógépen szólaltatták meg. Gondolok olyan együttesekre, mint a Depeche Mode vagy a Pet Shop Boys. Nálunk a Bonanza az első neves képviselője ennek a műfajnak, persze maga a jelenség már jóval korábban elindult itthon is (pl. Első Emelet).
2017. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát amilyen zenéket írtál, azoknál aztán teljesen mindegy hogy hogyan hangzik. Régebben és ma is hallgathatatlanok.

Az elektronikus, és a hangszeres zenét is lehet jól, és rosszul művelni. Az olyan kategóriájú popzenék amiket írtál, nekem speciel mindkettőből a legalja. Lehet hogy kicsit túlzóan fogalmaztam, de nekem furcsa hogy ha valaki értékeli az ilyen zenéket, akkor a mostani változatukkal mi problémája van. Mert hát értem hogy más hangzás, de az egésznek a magja tök ugyanaz.

2017. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!