Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem koppintás...

Csak szerintem koppintás Camilla Cabello Havana című száma, vagy ez ekkora véletlen lett?

Figyelt kérdés

Hallgasd meg figyelmesen az elejét (az ének előtti részt), a zene alapját:

[link]


És most itt van egy 2 évvel ezelőtti szám, Selena Gomez Same Old Love című zenéje, ennek is hallgasd meg figyelmesen az elejét (szintén az ének előtti részt):

[link]


Szerintem eléggé durván hasonlít a kettő, nem akarok semmi veszekedést szítani vagy ilyenek, csak kíváncsi vagyok, hogy nektek erről mi a véleményetek? Mert ezt a hasonlóságot még senki nem vette észre, legalábbis én sehol nem hallottam, hogy említették volna. Köszi előre is a válaszokat! ^-^



2017. dec. 7. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, de igazából ez csak egy kis dallam amit a popzenében nem szoktak túlzottan variálni. Olyan viszont a zeneiparban nincs, hogy koppintás/lopás. Nem is tudná ellopni hiszen egy olyan dologról van szó amit bárki meghallgat és azonnal le tudna vele bukni ha jogtalanul használja fel. Ma már alig van új a nap alatt, a több tíz éves slágerek alapjait veszik meg vagy fizetnek jogdíjat utána, és azt remixelik át az aktuális trendeknek megfelelően. Hasonló lesz vagy akár ugyanaz, de mégsem koppintás, hanem megvette a használat jogát. A popzene eléggé be van határolva hogy milyen hangszer-dallam-ének szól benne, így ezek jellemzően egymásra még akkor is hasonlítanak ha amúgy nincs közük technikailag. (Tartalmilag lehet, hiszen ezeknek 99%-a ugyanarról szól: szerelem vagy sóvárgás valaki iránt, partizás, gazdagság, hírnév.)
2017. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21%
A mai dalok 10-ből 9 alkalommal koppintás, és mellé még borzadvány is, erre a dalra is mind a kettő érvényes. Abszolút nem rádiókomform, csak azért játsszák mert jól feküdt valami nagykutyánál a kiscsaj. Ennyi erővel metalt is játszhatnának a rádiók, meg 2Pac-et, azok legalább jók.
2018. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!