Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért osztja meg ennyire a...

Miért osztja meg ennyire a zene az embereket még hasonló műfajokon belül is ahelyett, hogy összehozná őket?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon, más portálokon és a valóságban is szinte csak azt tapasztalom, hogy tisztelet a kivételnek, de zenei kérdésben egyre beszűkültebb az emberek gondolkozása. Gondolok itt arra, hogy a saját kedvenceiken kívül sokan minden mást leszólnak vagy egyenesen ízléstelennek titulálják azokat az embereket, akiknek valami olyan tetszik, amit ők meg nem szeretnek, "mert az sehol sincs ahhoz képest, ami az ő kedvencük". Mi ez a felsőbbrendűségi érzet sokakban azért, mert azt hallgatnak, amit? :c


Csak a gyakori kérdéseken lévő más kérdésekből kiindulva: a Metallica rajongók egy népes tábora ostoba fajankónak tart mindenkit, aki modernebb metált hallgat, ugyanígy viszonyulnak a '80-as évek rockjának a rajongói az újabb rockhoz. Aztán meg nemrég olyannal is találkoztam, hogy konkrétan szemétnek lett minősítve minden, ami a '60-as évek után született, sőt, az ott összegyűltek kijelentették, hogy abban az időszakban volt csak rock, ami utána van, az nem az. Miért nem lehet egyszerűen elfogadni azt, hogy valakinek más az ízlése köpködés helyett? Miért van az, hogy míg más művészeti ágaknál, például az irodalomban toleránsabban állnak az ízléskülönbözőségekhez, addig ha a zene kerül porondra, az emberek java nevetségesen agresszíven védelmezi a kedvenceit és pocskondiázza azt, amit nem szeret? :/



2017. dec. 31. 02:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valaki tud erre konkrét választ adni de én nem nagyon. Ilyen az ember és kész,úgy ahogy fociban is képesek verekedni az ellenfél szurkolóival úgy itt is előfordulnak beszólások. A másik,hogy sok a begyepesedett agyú ez így van,akik 2000-től felfele már nem látnak. Pl.ott van az Avenged Sevenfold,sokan utálják mert olyan mint egy modernebb Metalica..Gondolom csak a Metalicások utálják mert amúgy jó zenét játszanak. Nekem is vannak bandák amiket nem bírok,mindenkinek vannak,de nem szólok le senkit ha azt hallgatja.
2017. dec. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A focinál se tudom mire vélni azt a nagy, már-már őrült indulatosságot, amit egyes szurkolók tanúsítanak, annak is az lenne a lényege, mint a zenének, hogy összehozza azokat az embereket, akiknek ez az érdeklődési köre. Miért kell ezeket a dolgokat ennyire felfújni ahelyett, hogy csak lenyelnék, hogy "igen, az az ember jobban szereti azt a másik csapatot vagy a másik bandát, az én kedvencemet meg nem"? Érthetetlen.
2017. dec. 31. 02:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A koreai zenénél is ugyanez a helyzet. Persze, vannak olyan kislányok, akiknél csak "Bétées" meg EXO létezik, és csak azért hallgatják őket, mert jól néznek ki a tagok, de vannak olyanok is, mint én, akik azért hallgatják, mert minőségi zene igazi tehetségekkel.

Ezek mellett ugyanúgy imádom a metált, a rockot, a rappet, bármire nyitott vagyok, nincs egy konkrét stílus, amit imádok.


Visszatérve a koreai zenére, ki nem állhatom azokat az embereket, akik anélkül fikáznák, hogy életükben egy koreai zenét sem hallgattak meg. Mellesleg a Gangnam style még nem is a jó zene kategóriába sorolható. A koreaiaknál is ugyanúgy van rock, metál meg rap.


Nem utolsósorban pedig a nyelv miatt is szokták fikázni a k-popot, de az a vicces, hogy azért a Despacitot meg más spanyol, olasz, stb. zenét meg meghallgatnak. Kérdezem én, a spanyol mitől más nyelv, mint a koreai vagy a japán?


22/N

2017. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek általában senkivel nem értenek egyet, aki mást szeret, imád vagy követ, mint ők. (Tisztelet a kivételnek.)

A zene, amelynek valahogy össze kellene tartania őket, ugyanúgy szétválasztja a különböző stílust szeretőket, mint a vallási kérdések, amikor ugyanazt az istent különböző formában szolgálják és imádják.

A politika dettó.

Ezen az oldalon még azon is képesek vérre menő csatát vívni, hogy kinek mi a kedvenc színe, vagy melyik nevet tartja szépnek.

Ne várj mást, az ember ilyen.

Sajnos.

2018. jan. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ez valamennyire helyi specialitás, nyugat felé haladva egyre kevésebbet foglalkoznak az emberek egymás magánéletével. Errefelé meg mindenki csoportokat alkot, és azokba kategorizál.
2018. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt írták már, hogy külföldön nem ennyire van kasztosodás... A kutyás zónába tettem nemrég fel egy kérdést egy fajta kapcsán, erre a 90%-ék a válaszadás helyett a torkomnak ugrott, hogy mekkora selejt vagyok, amiért ezt a fajtát szeretném. De továbbra se nagyon tudom, mi jó ebben az embereknek...
2018. jan. 1. 20:54
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Semmi. Sajnos sok az identitását vesztett ember, erősen atomizálódott a társadalom, amire egyes politikai erők még rá is segítenek. Amikor pedig az önazonosságot hivatalosan is valami _ellen_ határozzák meg, akkor abból ez jön ki.
2018. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nekem te ne válasza:
100%

Egy fotós csoportban ugyan ez volt. Jó és megbízható vhs kamera típusokat kerestem. olyan 5-6 komment jött a posztra röviden idézem őket:

-Normális vagy? 2017 vhs-t??

-Minek

-Ember hol élsz 87-ben?

-$zar a felbontása

-van ocsóba eladó nem kell?

-$zar


Szóval ja ez egy egységes társadalmi probléma, nem csak zenei színtéren..

2018. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!