Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » YouTube filmfeltöltés?

YouTube filmfeltöltés?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Kétórás, 27,5 GB - os esküvői videónkat szeretném feltölteni de közel 96 órás futam előtt állok. (a HIGHLIGHTS videó 4 perces a 881 MB terjedelmével közel 4 óra volt.) Tegnap 18 óra körül kezdtem a feltöltést, azóta a gép megy folyamatosan és még csak 24 % - nál vagyok. Van erre valami mód, hogy tényleg ne négy nap legyen ? Köszönettel :)
2018. jan. 5. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A feltöltési sebesség az fájlméret és előfizetett sebesség függvénye. Ebből te leginkább a fájlméretet tudod befolyásolni, például újrakonvertálod a videót valamilyen veszteséges tömörítéssel. Nem biztos hogy lesz látható minőségromlás, de például egy nyersz videofájlból ha tömörítettet csinálsz akár 90%-kal is csökkenhet a mérete.


Csak úgy viszonyításképpen, egy 1 órás Full HD felbontású X265 (HEVC) kódolású sorozatepizód valahol 800 MB körül szokott lenni. X264-be kódolva 4-6 GB.

Ha nálad 1 óra 14 GB körül van, ott vagy 4k a felbontás, és törvényszerűen a 4-szer nagyobb felbontás a fullHD-hoz képest nagyobb fájlméretet is jelent, vagy a kép-hangkódolás magas minőségű és az viszi el a sok helyet. 28 gigát azért nem volt értelme elkezdeni feltölteni, mert a Youtube automatikusan át fogja konvertálni veszteségesen tömörítve, hogy kevesebb helyet foglaljon, tehát úgysem az a minőség fog online lenni mint az eredeti fájlban (és továbbra sem jelenti azt hogy látható minőségromlást tapasztalnál).

2018. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!