Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárkombót vegyek?

Milyen gitárkombót vegyek?

Figyelt kérdés
Gyakorló kombóra gondoltam (10-15 W). Metálhoz használnám, tanácsokat kérek.

2018. jan. 5. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, az mindig kihívás, mikor metál hangzást szeretnénk szobahangerőn, kis teljesítményen. Ilyen esetben én vagy valami tranzisztoros vagy modellezős kombót szoktam ajánlani, mert ezeknek alacsony hangerőn is teljesen vállalható a hangjuk.


Peavey VYPYR vagy a Bandit széria, ezekkel nem tudsz melléfogni. Igen, a Bandit az 100 Watt, de szobahangerőn is jól szól, tapasztalat.


[link]


[link]


Esetleg Line6 Spider szária, gyakorlásra ez sem rossz, de itt azért már hallani a "kompromisszumot". :)


[link]


[link]


Aztán nemrég jött ki a BOSS Katana, erről nagyon jókat hallani, olvasni. Igen, 50 Watt, de lehet felezni 25-re és 0.5-re is. :)


[link]


Illetve vannak még otthoni gyakorlásra az ilyen fejhallgatós megoldások. Nem próbáltam, nem tudom milyen.

[link]


Illetve olyat is lehet, hogy veszel egy hangkártyát és stúdiószoftverben, pluginekkel varázsolsz metál hangzást. Meglepően jó hangzásokat ki lehet tekerni már ingyenes pluginekből is. Ha van kedved/időd kicsit megismerkedni a stúdiószoftverekkel, akkor hajrá.


[link]

2018. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!