Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Youtube-on hogy működnek a...

Youtube-on hogy működnek a szerzői jogok?

Figyelt kérdés

19/f


Pár hónapja alakult meg egy zenei csapatunk, ahol főleg elektro zenéket mixelgetünk, alakítgatunk, és majd reményeink szerint csinálnánk. Ezekhez + kép/videót raknánk hozzá stb.


Azon gondolkodtunk, mi lenne ha youtube-ra kiraknánk ezeket. Csak nem tudjuk, hogy miket tilthatnának le, mert a zenék nagyrésze egyenlőre még eredetiek és néhány gyorsításon és plussz dobokon kívül nincs rajtuk más alakítás.


Hogy működik ez az egész?

Meg kell külön partnercég ehhez vagy lemezkiadó?


2018. jan. 6. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Heló!

az általato khasználni kívánt anyagnak utánanéztek, a jogokkal bíró személyt/szervezetet... felkeresitek és egyeztettek. Csak így lehettek biztosak benne, hogy mivel fog járni, a az adott anyagot felhasználjátok.


youtube-on alapszabály, hogy ha komolyan akarod csinálni, 99,995-ban saját anyaggal dolgozol, vagy elintézed (fizetsz, egyezséget kötsz...), hogy felhasználhasd a tartalmat.

2018. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem tehát amiket nem mi csinálunk saját zenéket azoknál mind ki kell kérni a szerző engedélyét?
2018. jan. 7. 08:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ráadásul bizonyítanod kel la youtube felé, hogy igen, megengedték6elérted, hogy használhasd.


Egy kis segítség: [link]


Mindenképp saját tartalommal dolgozzatok 8minden téren, a videó vizuális anyagától kezdve a zenén át), mert ha sikerül elég jól csinálni, akkor ugye pénzt is lehet keresni vele, még több énző jön... Viszont elég egy stikli, és bannolhatják a csatornát, törlik a tartalmat...

Ezt kell elkerülni, ezért kell tisztán játszani.

(egy példát is hozok, az egyi ksuperbowl utolsó akcióját felvettem kamerával a tv-ből, gyorsan feltettem youtubera, kíváncsi voltam, hányan nézik meg 8ez 10 perccel az akicó után volt kb.). Ha jól emlékszem, kb. fél óra múlva jött az üzenet, hogy az amerikai csatornának, aki a meccs felvételeinek a tulajdonosa, nem néz jó szemmel az akciómra, szóval törölték és büntetést is kaptam (oktatófilm nézése, ideiglenes korlát)

Nyilván ez elég egyedi dolog volt, de mondjuk ha Ti egy giazi sztár zenész anyagával babráltok, akkor ha nem is fél óra alatt, de nagyon hamar kaphatjátok a büntetést, akár komolyabbat is.

Szóval csak ügyesen, körültekintően. Sok sikert!

2018. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!