Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az énekesek tudják fejből az...

Az énekesek tudják fejből az összes dalukat vagy van valami súgógép vagy valami, ami segít a szövegben?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
van bár a slágereket tudják
2018. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nem ilyen Himnusz-hosszúságú a nóta, simán meg lehet jegyezni fejből. Nekem is megy, pedig angol a szöveg. Ez is nyilván olyan képesség, amire egyesek jobban, mások kevésbé alkalmasak.

Van súgógép is, de az is rendszeres, hogy playbackről tátognak.

2018. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kikre gondolsz énekes alatt. A megasztárosoknak van súgógép. Komolyabb énekesek, mint pl Feddie Mercury (Queen), vagy Bruce Dickinson (Iron Maiden) az ÖSSZES dalszöveget tudja fejből. A gitárosok, dobosok, pedig az összes szám, összes dallamát, természetesen szintén fejből.
2018. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mercury nyilván csak tudta szegény. Arra akartam célozni, hogy Király Viktor is énekesnek vallja magát, de azért nem lehet egy kalap alá venni Freddyvel, vagy hasonló kaliberű énekesekkel.
2018. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi ez? Én is tudok több száz dalszöveget, és még csak pénzt se kapok értük. Egy zenekar betanulja a számokat, aztán folyamatosan gyakorolják. Még szép, hogy tudják fejből.
2018. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak a dalszöveget tudják fejből, hanem a melódia hangjait, intervallumait a hangnemben található hangokat, az improvizáció miatt.

De most komolyan ez egy meglepő, dícséretes tulajdonság?

A kőművesek sem könyvből olvassák munka közben, hogy hogyan kell megépíteni egy falat.

Plusz, rengeteg énekes van, aki magának írja a dalokat (PL. Adele, Lady Gaga), el sem tudom képzelni, hogy ők hogy felejthetnék el.

2018. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem egy kicsit soknak tűnik az a szöveg mennyiség, amit egy énekesnek a fejében kell tartania, de ha így van hogy fejből tudják a dalaikat, akkor elhiszem és le a kalappal előttük. Megérdemlik a jutalmat és a hírnevet is.
2018. jan. 19. 22:12
 8/8 Tibor Karakas válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy akadnak olyan énekesek, akik a szövegtanulásban nem jeleskednek. Én pl saját magamnak írom a szövegeimet, amiket becsülettel meg is tanulok és begyakorlom. Viszont ADHD-val küszködök (figyelemzavar) és amikor kiállok a színpadra van, hogy eltűnnek hirtelen a kedvenc soraim, amiket 100x hibátlanul eltoltam próbákon. Egy rockénekes, legyen profi, vagy amatőr, mint jómagam, nem engedheti meg magának hogy kottafüzetet lapozgasson a színpadon, de azt sem, hogy lefagyjon és cserben hagyja a közönségét. Ekkor nagyon megnyugtató tud lenni egy monitor hangfalnak álcázott led tv, rajta az aktuális sorokkal. Bocs ha bárkit kiábrándítok. Amúgy én is több száz dalszöveget tudok fejből, csak a sajátjaimat felejtem el gyakran, nemtom miért...
2020. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!