Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitáromat megvédi a gitártok...

A gitáromat megvédi a gitártok a párától?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan környzetben élek, ahol magas a páratartalom. Igyekszem csökkenteni párátlanítóval, de így sem mindig tudom 60 alá lenyomni a páratartalmat. A kérdésem az, hogyha a gitárt tokban rendesen lezárva tartom, akkor megvédhetem a párától, vagy ez nem számít?

2018. jan. 20. 22:43
 1/10 Mojjo ***** válasza:

A semminél talán jobb, de sokat nem ér.

60% alá vinni kell? Az szép... az emberek többsége pont azzal küzködik, hogy túl száraz a levegő a hangszernem.

2018. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ez a vicces. A mi házunkban alapszinten 85% a pára. Na minden nap a lelkemet is kiteszem meg a pénztárcámat is, hogy a páratartaom az én szombámban 60 alá menjen. :D
2018. jan. 20. 22:56
 3/10 Mojjo ***** válasza:
@3: Melyik esőerdőben laksz?
2018. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan Budapesten, a budapesti esőerdőben. :D XD A közelünkben van erdő, gondolom az is párologtat, mint az istenverte... :D
2018. jan. 20. 23:10
 5/10 Mojjo ***** válasza:
Ez nagyon furcsa... én beszereznék egy másik páratartalom-mérőt, mert finoman szólva szokatlan értékeket mér budapesti viszonylatban, és nem vagyok meggyőződve róla, hogy helyes...
2018. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a falon folyó víz és a full penészes lakás igazolja a mérés pontosságát! :D
2018. jan. 20. 23:17
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Hmmm... azért ha van lehetőséged, egy ellenőrzés nem árt.
2018. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
van pára gyűjtő vagy nem tudom minek hívják,talán elektromos de a lényege az hogy berakod egy helységbe és egy tárolóba az alján összegyűjti a párát víz formájában,láttam már pince helységben ilyet ami pár hét alatt egy liter vizet legalább kivont a levegőből
2018. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegyél a gitártokba egy kismarék silica gel-t. Tudod olyan zacsi amit a cipősdobozokból ki szoktunk dobni mert nem tudjuk pontosan mire való.)
2018. jan. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor felújítottunk, akkor egy frissen betonozott, glettelt, vakolt házban laktunk, nekünk is volt, hogy 90% fölé ment a páratartalom. Vettünk egy páramentesítő gépet, és nagyon jól működik, naponta akár több liter vizet is összegyűjtöttünk vele (pontos adatot nem tudok, de a gyári adatot megközelítette, a mi hibánk is, hogy nem működhetett folyamatosan), és gyorsan levitte 60-70% körülire. Nyílván ennél alacsonyabb a cél, de már ezzel is közelebb állsz a célodhoz. Ha Pedig 85%-ról indul, akkor néhány óra alatt 50-55%-ig lecsökkenti. Viszont ezek nem olcsóak, és hideg levegőt fúj ki magából, szóval jobban kell fűteni mellette.

[link]

Nekünk bevált, ugyanúgy csorgott nekünk is a falon, de elkerültük vele a penészedést. Olcsóbb, mint néhány évente újrameszelni a lakást.

2018. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!