Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az nem baj ha ukulelével...

Shazam kérdése:

Az nem baj ha ukulelével kezdem és nem gitárral?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni játszani valamién húros hangszeren. Előszőr gitáron akartam megtanulni de azt sajnos a közeljövőben nem tudom megoldani anyagilag hogy vegyek egy normális gitárt. Gondoltam megpróbálom a kistestvérével az ukulelével. A kérdésem az lenne hogy nem baj ha ezzel kezdem és nem gitárral ?

2018. febr. 3. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha gitározni szeretnél megtanulni akkor arra az ukulele alkalmatlan , teljesen más hangolásai vannak másmilyenek a fogások rajta és a húrok száma sem stimmel (legalábbis egy 6 húros sztenderd gitárhoz képest)... Maximum arra jó , hogy legyen valami fogalmad arról ,hogy milyen egy gitárszerű húros hangszert a kezedben fogni... De ha a gitározás a cél akkor kezdésnek én nem ajánlanám!
2018. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
Ha tetszik az ukulele, szívesen játszanál rajta, akkor hajrá. Ha "valamilyen húros hangszer" a cél, teljesen jó. Nem is biztos, hogy a gitár lenne a végcél, van nég párfajta húros hangszer... lehet később banjozni fogsz, vagy mandolinizni.
2018. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gitárnak semmi köze az ukuleléhez azon kívül, hogy mind a kettőn vannak húrok :) Teljesen más a húrok hangolása, a hangszer hangzása, hangterjedelme, az akkordok stb. Ennyi erővel zongorázni is megtanulhatnál, mert gyakorlatilag az is húros hangszer :) Ha szeretnél megtanulni ukulelézni, akkor csak ajánlani tudom, de ne úgy állj hozzá, hogy gitár helyett.
2018. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!