Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mojjo, mi a véleményed?

Mojjo, mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Minden hozzáértô válaszát szívesen veszem, de remélem Mojjo is válaszol.


[link]


megéri ilyen típusú pianínót venni? Lehetôségem lenne egy az egyben egy ugyanilyen modellt venni sokkal olcsóbban, viszont öregebb, mint a képen. Mit gondolsz/gondoltok?



2018. febr. 21. 19:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Megéri ilyet venni, digitális helyett?
2018. febr. 21. 19:58
 2/7 Mojjo ***** válasza:
78%

Általánosságban beszélve attól függ, mit jelent a sokkal olcsóbb (tehát mennyit szánnál rá), attól, hogy mik az igényeid és attól, hogy milyen állapotban van a kinézett pianino. Ezek közül egyikre sem tudom a választ, szóval sok konkrét segítséget nem tudok adni.


A digitális zongora előnye, hogy soha nem kell hangolni, hogy te szabályozhatod a hangerejét, vagy játszhatsz fejhallgatóval is, hogy millió meg egy dolgot tud még azon kívül, hogy egy zongora. És hogy ezek közül mi számít, véknyak-e a falak, háklis szomszéddal, szeretnél-e orgonahangot hallani a hangszeredből, vagy épp olyan helyre tudod csak rakni a zongorát, ahol kedvezőtlenek a feltételek, így az elhangolódás gyakoribb és idegesítőbb veszély, csak te tudhatod.


Plusz tényleg, mekkora összegről is beszélünk. Mert szerintem csak a felsőkategóriás digitális zongorák állják a sarat egy akusztikus pianinoval szemben, legalábbis ha a fent említett pár szempont nálad valójában nem/nem igazán szempont.


A konkrét, kinézett pianínóról sajnos sokat nem tudok mondani. Látni kellene, hogy milyen állapotban van, meg persze hallani is jó lenne. Látatlanban bármit is mondani igen nehéz, de inkább lehetetlen. Tudom, ennél több és konkrétabb választ vártál, de sorry, így, neten keresztül tényleg nem tudom, hogy mit tudnék még a fenti pár általánosságon kívül.

2018. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

180ezer forintért jutnék hozzá, kb 50 éves, de ebbôl nem sokat használt. Elmentünk unokatesómmal megnézni, mert volt rá lehetôség. A tulajdonos szétszedte, megmutatta belülrôl, a sorozatszám is benne volt.

Ki is próbálhattuk, unokatesóm nem szakember, viszont zongorázik vagy 8 éve akusztikus hangszeren, úgyhogy valamennyire ért hozzá. Azt mondta a kalapácsok fejei korához képest nagyon jó állapotban vannak, alog vannak kopva. Viszont 3 db billentyû nyikorog, 4 db billentyû meg kicsit kopogó hangot hallat a kalapács felôl. Nem nagyon hangos de picit hallható. A többi dolog korrekt, kivûlröl újnak látszik, a billentyûzetem max kicsit látszik hogy használt, ahogy néztem le/ki volt takarítva. Ennyit tok róla mondani. Digitális zongorára is max ennyi megtakarításom lenne, de valamiért az akusztikus tetszik. Nem panelban, de társasházban lakom, nyilván éjjel nem akarok zongorázni... hely az van, viszont, most költöztem ide, nem tudom milyenek a szomszédok, viszont csak nincs joguk beleszólni, ha nem korán reggel, vagy késô este játszom...

Mit gondolsz?

2018. febr. 21. 21:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, 140 ezer
2018. febr. 21. 21:42
 5/7 Mojjo ***** válasza:
73%

140 ezerért sok választásod nincs. Ennyiért digitális zongorát max abszolút alsókategóriásat tudnál megcsípni, azt is használtan. Plusz az a nagy helyzet, hogy egy hangszernél nem az a legfontosabb, hogy milyen a hangja, milyen a játékkomfortja/érzete, milyen állapotban van stb stb, hanem, hogy nekünk mennyire tetszik. Ha szabad így fogalmazni, hogy szerelem-e, vagy sem. Ugyanis az fog játékra ösztönözni és attól fogod igazán élvezni. Lehet egy másik hangszer 10x szebb, jobb, akármilyenebb, ha nem annál érzed azt, hogy uhh, igen, ez tetszik és kell nekem.


Ha te az akusztikus zongorákat szereted, az vonz, akkor azt vegyél, mert az fog igazán motiválni. Szóval azt mondom, csapj bele :)

Persze, úgy tűnik, nem tökéletes az a pianino, de ennyi pénzért egyik sem lesz az, szóval az apróbb hibáin is kár rágódni.

2018. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld!:))
2018. febr. 21. 22:39
 7/7 Mojjo ***** válasza:
72%

Köszi! :)

Viszont egy kérdés bennem is felmerült: a borsó az miért került oda? :D

2018. febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!