Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet "rockos" hangom?

Hogyan lehet "rockos" hangom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok, járok énekórára, a hangom magasabb, a tanárom szerint a népdalokhoz illő. (Bocsánat, nem vagyok tisztában a helyes megnevezésekkel). Hogyan lehet "rockosabb" hangom? Vannak gyakorlatok? (Az énektanáromat kérdeztem már, de mivel ő nem szereti az ilyen zenéket, azt mondta, hogy maradjak az ő kedvenceinél).



2018. febr. 28. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajna az ilyen ténákban nem vagyok jártas, ha jól tudom a cigitől, szivartól pár éven belül lehet mélyebb, karcosabb hangod bár ezt a módszert nem javaslom.

Ha sokat gyakorlod biztos sikerülni fog.

Sok sikert!

2018. febr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az énektanár jelen esetben csak egy "eszköz", akármennyire is furán hangzik ez a kijelentés. Nem ő dönti el, hogy öncélodra te milyen zenével foglalkozol, mert az a magánügyed. Szóval azzal ne törődj, hogy ha esetleg rád akar erőltetni valamit.

Azt nem tudom, milyen karakterű a hangod, de a önmagában az, hogy magas, nem jelenti azt, hogy nem illik rockzenéhez...

Tessék pár magas a köbön hangú rockénekes:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Hm...azért elég sokra mentek, nemde?

2018. febr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*-a
2018. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ilyen választ akarsz a kérdésre, de szerintem eleve rossz kiindulópont, hogy ha a hangodat akarod átalakítani egy zenei stílusra, és nem fordítva.Az ilyesmiből általában erőltetett giccs születik, mint amikor a hip-hop-énekesek torzítják négermacsósra a hanglyukat, vagy amikor a népdalénekesek énekelnek szándékosan mesterkélt orr- vagy fejhangon.


Ráadásul, mire hozzáidomítod a hangod egy stílushoz (1-2 év), addigra az a stílus már rég a süllyesztőbe kerül. A zenei stílusok gyorsan cserélődnek a piacon.


Szerintem sokkal többet érnél, ha a hangodhoz szabnád a zenei kíséretet.

2018. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hanglyukat


bocs, véletlen, habár nem értelmetlen szójáték. helyesen írva: hangjukat

2018. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! :)
2018. márc. 2. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk a példák nem hiszem, hogy hasonlítanak az ő hangjára, már csak azért sem, mert férfiak, és esetleg ahhoz képest tudnak magas hangon is énekelni. Én nem énekeltem, de így se tudok már olyan magasabb hangokat kiadni, mint 10 éve. De ott vannak példának a GNR és az AC/DC, ők se bírják már kiadni azt. Szóval egy részt szerintem a hangja idővel mindenkinek egyre szűkebb lesz, főleg a magas tartományban, másrészt a túl magas nyivákolás meg semmibe se jó. Arról egy 5-6 éves reklám jut eszembe amin valami nő "énekelt" a színpadod. Az a pár másodperc is sok volt. Bár népdalt énekelni se hallottam még vékony hangot, nem mintha szoktam volna hallgatni. Szóval ha azt jól tud valaki énekelni, szerintem nem lehet vékony hangja. Szerintem is az a jobb, ha a saját hangodon énekelsz. De ha sikerülne beszélned olyan hangú énekesekkel, amilyenre gondolok, pl. Doro, Joan Jett, mondd el mit mondtak! Bár szerintem nekik olyan a hangjuk, hogy úgy könnyebb énekelniük, Janis Joplin, Charlie, szerintem ilyen lenne Gabriella Spanicnak is, ha énekelne, lehet valami a pia meg cigiben, de szerintem direkt ne baaszd el! :D
2018. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Árpi deficit
2019. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!