Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az a kéztartás, amikor a...

Az a kéztartás, amikor a mutató- és kisujj kivételével minden ujj be van hajlítva, a metálosok vagy a rockerek jele?

Figyelt kérdés
Ez már zavar engem egy ideje, mert egyik helyen ezt metál villaként említik a metálosok, máshol meg rockot kiabálva mutogatják. Most akkor melyik csoporté ez a kézjel?

2018. márc. 3. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyaránt használja mindkét csoport, sőt egyes kultúrákban bikafejként is értelmezik ezt a kézjelet. Továbbá egyes pop zenészek is használják. Tehát nincs csoporthoz kötve ez a kézjel, bárki használhatja és saját jelentéstartalmat tulajdoníthat neki.
2018. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2018. márc. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 D-Mano ***** válasza:
0%

A #2-es hozzászóló linkje nagyon fontos tartalomra mutat. A metal-villa valóban sátánista/ okkult jelzés.


A rock és metal (a mainstream zenék, stílusok ugyanúgy csak másképpen) életfelfogás valóban tartalmaz sátánistának mondható elemeket. És itt minden rock/ metálfajtáról szó van, nem csak a tudatosan sátánista zenekarokról. A sátánista vonások a szövegekben, a zenében és a különböző énektechnikákban is fellelhetőek.


Szerintem ezt tényleg fontos tudni.

Mindazonáltal maradok egy Istenkövető metalkedvelő.


Ha nem csak tudni, hanem érteni is szeretnéd, akkor kutass a neten "okkult" "sátánista" témákban, olvasgatni kell őket egy ideig, mire rááll a szemed arra, hogy a világ jelenségeiben észrvedd a sátáni vagy épp az okkult vonásokat, jelenségeket. (Van belőlük bőven a leghétköznapibb dolgokban is.)


Kiindulópontnak pedig:

[link]

2018. márc. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

A sátánizmus nem egy feltétlen rossz és gonosz dolog. Rengeteg tévhit -sőt, szinte csak azok- alapján ítélik meg a legtöbben, és semmit sem tudnak róla valójában. Még azt sem, hogy többféle is van, és nem is mindegyikben Sátánt/Lucifert imádják. Még csak kecskét sem áldoznak, meg hasonló badarságok. Nyilván vannak ilyen elvetemült szekták is (Ördögimádók), de léteznek hasonlóan szélsőséges keresztény csoportok is.


Két kiragadott tan a LaVey-i sátánizmusból:

"Ezen sátánizmus lényege az egyén fontossága, a létezés és az élet tisztelete a felsőbb hatalmak helyett; az egyént tekinti önmaga istenének"

"Vallja azt, hogy nem a jámborság, a behódolás, a remélt túlvilági örömök miatti földi szenvedés a helyes, hanem a kifejlett ego, az erő és az élvezetteli élet megélése az „itt és most”, az „élvezet – nem kényszeresség” jegyében."


Emellett egy másik népszerű ága a sátánizmusnak a "spirituálisak". (Bocs, nem tudok pontos megnevezést, nem bújtam bele magam túlságosan a témába.) Ők lényegében a lélek fejlődésével, egyensúlyba hozásával foglalkoznak. Ennek elérésében idéznek démonokat -akik a tévhitekkel ellentétben nem feltétlen gonoszak-, és hasonlóan a keresztény valláshoz, ők is kommunikálnak istenségükkel, Luciferrel -aki szintúgy nem gonosz-.



Végül pedig a már korábban említett ördögimádók. Az átlag embernek ők jutnak eszébe amikor meghallják a sátánista szót. Náluk előfordulnak elég kemény szertartások, viszont az emberáldozat nagyon-nagyon szélsőséges és ritka eset.

2018. márc. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Vannak kőateista metálosok is. Ez a sátánista, meg okkult dolgokat látunk mindenbe kicsit erőltetett felfogás.
2018. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló tökéletesen írta le a sátánizmust.


Több szubkultúra is használja, de talán a metálnál a legjellemzőbb. A metál alfajaiban is máshogy hívják/máshogy tekintenek rá, az Amon Amarth féle viking témájú metálosok például a vikingeket (tévesen) jellemző sisakon lévő szarvként mutatják, a black metálban az ördög szarvát mutatják vele, általánosságban pedig magát a metált jelképezi bármiféle háttértartalom nélkül. Irigylem azokat akik tudják mutatni egyébként, nekem furán nőtt a kezem, így nem megy. xD

2018. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 D-Mano ***** válasza:

4-es

Valamennyire azért tudom, hogy mi az a Sátánizmus. Az összes sátánizmus balkéz felőli ösvény. A sátánizmusok lényege mindig vallásos vagy misztikus szintre emelt egoizmust és hedonizmust jelent leegyszerűsítve. A megvalósítás módjában van eltérés a különböző ágazatok között. A LaVey-i sátánizmus egy időben egyébként nagyon vonzó volt számomra. Mert rájöttem, hogy a mai világ szemléletét tükrözi a sikerességről, a hatalomvágyról és a világi élvezetekről, csak éppen itt megmutatja, hogy hogy kell ezt igazán jól csinálni... :)

A démonokkal pedig vigyáznék, bármilyen spirituális fejlődést is ígérnek.


5-ös

Az a gond, hogy a sátánizmus, okkultizmus akkor is ott van és akkor is hat, ha keresztény, ha iszlámhitű, buddhista stb. stb. vagy vagy éppen ateista. Pont azáltal lehet minimalizálni, sőt sok esetben valami jóvá átalakítani ezeket a hatásokat, ha tudatában vagy annak, hogy mik ezek a hatások és hogy hatnak rád.


Ám ahhoz, hogy értsed is, tényleg el kell mélyülni az okkultizmus és a sátánizmus témakörében. De már azt is jónak tartom, ha csak úgy teng-leng az információ az elméd egy félreeső zugában, akár kihasználatlanul is, hogy létezik egy ilyen szemléletmód is.


6-os

A mainstream zenék, stílusok, "világnézetek" egyébként sokkal sátánistábbak sok esetben, mint a rock/metal nagy része. Mondjuk a rock/ metal megjelenésében sokkal könnyebben köthető a sátánizmushoz, ezzel szemben mainstream hatása összegezve sátánistább. Hogy ez miért van, csak tippjeim vannak.


/3-as válaszoló/

2018. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A popnak nagyrészt semmi köze a sátánizmushoz 7-es, a kevés összefüggést a vallásossággal, amiket észre lehet venni a mainstream zenékben általában ősi istenekhez lehet kötni, egyiptomiak felhasználása a leggyakoribb, ami Amerikára amúgy jellemző a zenevilágon kívül is (Denveri reptéren lévő szobor mondjuk), ennek a sátánizmushoz nincs köze, de még csak tudatalattiba férkőző információt sem sugallnak ezek a videók, csupán valaki vagy a teóriáit akarta terjeszteni, vagy szórakozni akart egy jót azokon a konteósokon, akik mindenben összeesküvést keresnek. :)

De egyébként is, mi baj lenne azzal, ha mégis a sátánizmust terjesztenék egy zenében? Mivel másabb annál, mint mikor a kereszténységet terjesztik?

2018. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mojjo ***** válasza:
@7: Nézd, ez a sátánista, okkuktista izék akkor is hatnak, ha nem vagyunk tudatában dolog akkor lenne igaz, ha valós dolgokról beszélnénk, nem puszta hiedelmekről. Persze, ha másvalakik hisznek benne, és emiatt így-úgy viselkednek velünk, ahogy amúgy nem tennék, akkor tényleg hathat ránk. De más egyéb módon csak hajszálpontosan annyira, mint a varázsföldén élő szivárványos csillámpóni mágikus sörénylebegtetése. Szóval nem túlzottan :)
2018. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 D-Mano ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy itt bárkit is meg tudnék győzni, nem is próbáltam. A cél tényleg csak annyi volt, hogy ismertessem ennek a szemléletnek a létezését. Akit meg véletlen elkezdett érdekelni, annak már itt megadtam egy linket és 2 kulcsszót.

És köszönöm, hogy figyelmet fordítottatok a hozzászólásaimra!


/3-as, 7-es voltam/

2018. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!