Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fender CD-60S Mahogany akuszti...

Fender CD-60S Mahogany akusztikus gitárral van valakinek tapasztalata, véleménye?

Figyelt kérdés

Szóval gitárvásárlás előtt állok. az eddigi komolyabb gitár az életemben egy Cort SFX-1F volt, de a hangja sosem tetszett. (kaptam, úgyhogy nem tiltakozhattam :D) Most össze-vissza hallgattam mindenféle gitárpróbát Yamahán át Ibanezen keresztül Epiphoneig, informálódtam innen-onnan, tömör fedlapokról, rétegelt fedlapokról stb... És akkor találtam rá a Fendernek a full mahagóni, tömör fedlapos gitárjára. Eleinte elektroakusztikus gitárt akartam, de aztán rájöttem, hogy több értelme lenne inkább ugyanannyiért egy minőségi akusztikust venni (majd később esetleg mikrofont, ha rögzíteni kéne)


No a lényeg az, hogy nekem nagyon tetszik a fender hangja, de vívódok még mindig, mert van még pár hangszer, ami szépen szól.


Szóval, valakinek van véleménye, tapasztalata, tanácsa? :D



2018. márc. 7. 21:40
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Legjobb lenne élőben meghallgatnod, de minimális az esélye, hogy ilyesmit tartsanak raktáron hangszerboltban.


Egy másik full mahagóni dreadnought Fender volt már a kezemben, az zseniális volt, és nagyon tetszett. Sőt. Brutálisan jó volt. De az kicsit magasabb árkategóriás volt :)

Ez: [link]


A mahagóni fedlap érdekes egy dolog. Rendkívül tömör, kemény fa fedlapnak, ezért igencsak fókuszált lesz a hang, ezt pedig a mahagóni oldal/hát olyan húsos, fás jegyekkel fejeli meg, amitől az összhatás igen egyedi. Baromi egyedi, épp ezért kétesélyes. Vagy imádja valaki, vagy utálja - annyira erős karakter, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy legyen középút.

2018. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ah, örülök, hogy te írtál, mert javarészt a te kommentjeidből táplálkoztam idáig. :D Az általad linkelt gitárt én is néztem, a hangjától is el vagyok ájulva, de sajnos ennyi pénzt nem tudok rászánni egy gitárra. Maximum 70 ezerig van keret. Azt a Fendert, amit kinéztem több helyen is láttam, hangszerdiszkonon, gitárcentrumon is. Az se lenne baj, ha várnom kéne rá.


https://www.youtube.com/watch?v=pHWsRO99mHo


Ez az, amire gondoltam. Nagyon sok gitárt végig hallgattam, ez nekem nagyon tetszik. Persze azt is hallom, hogy az általad linkelt gitár meg eközött hatalmas a különbség. De ha ez érik, akkor öreg koromra csak szebben fog hangzani. :DD Na de viccet félre téve nem tudok dönteni, mert ez nagyon szép. De ez az ibanez is odaver. https://www.youtube.com/watch?v=o4VIJJsjhh0


Viszont a mikrofon is gondolom javít kicsit aminőségen. Ahh az a baj, hogy az ország segglyukában lakok és nincs lehetőségem mászkálni a legközelebbi hangszerboltig. :/

2018. márc. 8. 19:03
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha már válaszoltál, akkor kérnék egy másik ügyben is tanácsot.


Van a fent említett Cort SFX-1F gitárom. Ezt kaptam 14 évesen, ált. sulis ballagás után. Épp akkor kezdtem gitározgatni, nem nagyon ismertem még a hangszereket. Nem rossz hangszer, a hangja is szép, de másokkal összehasonlítva hallani a különbséget. Szóval, nagyjából már vágom, hogy mi az amit akarok, de még mahagóni és mahagóni között is dilemmázok márkafüggően. Elég kényes a fülem, ami kicsit dobozosabb az nem nagyon tetszik, az jön be igazán, aminél szépen különül a magas és a mély hang, megspékelve egy kicsit "dobozos" jelleggel. Szóval ami olyan, erősebb, határozottabb, de nem túlzóan, és nem is teljesen fényes.


No de a lényeg: Ez a Cort gitár majdnem egy évtizedig volt társam a bajban, és szeretem, annak ellenére, hogy más gitárok fogtak meg igazán. Viszont az a baj, hogy rokkant szegény. Miután kaptam rá pár évvel egy sulis rendezvényen hagytam, eldőlhetett, és berepedt a nyaka a gitár feje alatt, szóval a keskeny részen. A repedés nem volt mély, de túl szép se. Úgy képzeld el, mintha egy gitár nyakát ferdén, baltával picit bevágnád. Nem tört ketté teljesen, de hát azért picit bemélyedt. No, mivel ekkoriban nem igen tudtam, hogy mit kéne csinálni vele és pénzem nem lett volna egy javításra, 16-17 évesen, munka nélkül, szülők ilyenre nem adnak több ezret. Úgyhogy összedugtuk a fejünket egy zenész ismerősömmel, és ipari faragasztóval szépen megcsináltuk, satuba fogtuk aztán pár nap múlva leszedtük. Kb tökéletesen visszailleszkedett, a nyak olyan beállítású maradt, mint amilyen volt, a hangja nem lett hamis, nem lett ferde semmi. Szóval olyan az egész gitár, mintha nem is lett volna semmi baja, persze a bibije megmaradt, a helye mindig látszódni fog sajnos.


Nos, a lényeg az, hogy mivel kacsintgatok más gitárok fele, ezért arra gondoltam, hogy eladnám ezt a Cortot. Néztem, újonnan kb. 89. ezer forint. Agyaltam is azon, hogy mit csináljak, így feltettem 60k ért, de rájöttem, hogy a sérülése lehúzza az árát, úgyhogy végül 35 lett a végeredmény.


No a kérdésem az, hogy mit gondolsz te erről a témáról, mit kéne csináljak vele? Szükségem már nincs rá, mostanában nem is játszok rajta, az árát meg beszámítanám valamelyik másik gitárra, már ha sikerül döntenem. De eddig nem nagyon kapkodnak érte. Ha senki nem akarja elvinni, szerinted hova kéne vinnem? Tanácstalan vagyok. :D

2018. márc. 8. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szívem vesznek pénzért törött/ragasztott hangszert ez talán nyilvánvaló hiszen szerintem te se akarnál egy sérült házibarkács Martin-t.
2018. márc. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
... *szívesen :-D bocsi.
2018. márc. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:

Azt az Ibanezt is próbáltam, nem győzött meg. Semmi olyasmit nem mutatott, amivel megfogott volna.


Igen, idővel fog nyílni a hangja a tömör mahagóni fedlapos gitároknak is. Általánosságban elmondható, hogy minél denzebb, keményebb egy fedlaphoz használt fa, annál több idő kell neki ahhoz, hogy tényleg kinyíljon és a maga teljességébe mutassa, hogy mit is tud. Egy vöröscédrus fedlapú gitár igen hamar bejátszott lesz, egy Engelmann-fenyő fedlapú csak lassabban, később, egy sitka fenyő még később. Az igazán kemény fák, mint a koa, vagy mahagóni pedig a legkésőbb. Sok-sok játékkal eltöltött év kell nekik. Persze ez erősen függ a konkrét fadarabtól - azaz a konkrét gitártól, úgyhogy ezt csak erős általánosságnak vedd.


Youtubeon hallgatni gitárokat nem a legtutibb módszer. Persze, ha nincs másra lehetőség, akkor nincs, de azért így érhetnek kellemetlen meglepetések...


Ami a Cortodat illeti, az SFX széria vékonytestű gitárokból áll. Ez azt jelenti, hogy a fed- és hátlap között kisebb a távolság, mint egy normál akusztikus gitáron. Az előnye ennek az, hogy sokaknak kényelmesebb ez a kialakítás, a hátránya pedig az, hogy határozottan testetlenebb, szegényesebb, nyeszlettebb lesz az akusztikus hang - főleg a basszus tartományokban. Az SFX gitároknál ezt a nagy hátsó fertály hivatott ellensúlyozni, tapasztalatom szerint sajnos mérsékelt sikerrel. Szóval nem csodálom, hogy nem az igazi neked. Ezeket a gitárokat kihangosított, erősítős játékra tervezték, nem sima akusztikusra.


A gitáros használtpiac amúgy is nehéz ügy, de egy olyan elektroakusztikus gitárt eladni, amit erősítőre dugva érdemes leginkább használni, különösen kemény dió. Sok ötletem nincs, hirdesd rendületlenül, ha neked nem kell. Rakd fel minnél több helyre. Aztán előbb-utóbb csak összejön. Igen, az, hogy javítani kellett is von le az értékéből, de szerintem nagyon korrekt áron adod még ezt figyelembe véve is.

2018. márc. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na jah, megértem, hogy nem venne az ember törött nyakú gitárt. Csak hát én ugye látom/érzem, hogy nincs baja, aki meg az ország másik végéből venné, nem látja. Az a baj, hogy nincs rendes kamera/mikrofon, hogy felvegyem a hangját és megmutassam, hogy amúgy tényleg nincs baja.


Azon gondolkodtam, hogy megpróbálnám eladni hangszerüzletben, ha nagyon nem akarja senki venni.

2018. márc. 9. 00:51
 8/11 Mojjo ***** válasza:
Egy-két hangszerüzlet tényleg foglalkozik ugyan ilyesmivel, de csak nagyon nyomott áron vennék át.
2018. márc. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom. Én hazudni sem akarok, szépen leírtam mindent a hirdetésbe. Nem lenne jó a lelkiismeretem, ha eladnám sima felületi sérülésnek a dolgot. Hmm.
2018. márc. 9. 01:11
 10/11 Mojjo ***** válasza:
Ahogy írtam a #6-ban, tedd fel minél több helyre, előbb-utóbb el fog menni. Lehet, hónapokba fog telni, de ez egy ilyen buli manapság.
2018. márc. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!