Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Itthon kevésbé ismert AXL...

Porzingis kérdése:

Itthon kevésbé ismert AXL típusú elektromos gitár milyen minőséget képvisel hangzásilag? Konkrétan a Badwater 1216 LP típusa érdekelne.

Figyelt kérdés
Cort, Epiphone, Ibanez trió közül melyikhez áll legközelebb?

2018. márc. 14. 11:07
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Miért, a Cort, Ibanez, Epiphone triót hogyan kellene rangsorolni? Konkrét modelltől függően egy Cort lehet jobb, mint egy Epiphone, vagy egy Ibanez, de egy Ibanez is lehet jobb, mint egy Cort, vagy egy Epiphone - és igen, egy Epiphone is lehet jobb, mint egy Ibanez, vagy egy Cort. (És akkor nagyvonalúen nem is beszéltünk arról, hogy a "jobb" nem egy abszolút kategória, hanem erősen függ attól, hogy mik is az elvárásaink, milyen az ízlésünk.)


Mindenesetre erről az AXL gitárról sok infót itt nem fogsz kapni - egyszerűen azért, mert ahogy te magad is írtad, itthon igen kevéssé ismert márkáról van szó.


Most gyorsan utánanéztem: ami az árat illeti, az amazonon több, mint duplája egy Cort CR250-nek, vagy egy Epiphone Les Paul Standard-nak, és jelentősen drágább egy Epiphone Les Paul Tribute-nél is. Cserében, ha jól értem, made in USA, plusz elég jó specifikációi vannak. Viszont ugye az megvan, hogy ez az AXL nem egy normál Les Paul kópia, hanem egy Les Paul Junior? Azaz kisebb, mint egy normál Les Paul - ezt lehet szeretni, vagy nem szeretni. Nekem gyerekgitár érzete van, de kinek mi...


Ha a jó kis klasszikus hangzás vonz, én vagy egy Epiphone Les Paul Tribute Plus-t javasolnék Gibson USA '57 Classic hangszedőkkel, vagy egy Epiphone Les Paul Prophecy-t 490R/498T hangszedőkkel. Ha pedig valami modernebb hangzást szeretnél, akkor sintén Epi Prophecy, viszont EMG 81/EMG 85 hangszedőkkel. A fentmaradt pénzből pedig egy jó hangszerész még pöpecre be is állítja.


Ha viszont egy jónak tűnő Les Paul Junior kópia érdekel, akkor simán tuti befutó lehet ez az AXL.

2018. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Játszottam AXL gitáron, mondjuk nem konkrétan ezen, hanem egy hasonló kategóriájú fecskefarkún. Nem voltam elájulva tőle. Zajos, kényelmetlen, ócska. Ezerszer inkább egy Vintage vagy Cort.
2018. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!