Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szintetizátort ha összekötöm...

Szintetizátort ha összekötöm laptoppal, hogyan lehet olyansok sávos zenét írni, mint amit stúdióban feljátszunk?

Figyelt kérdés

Nagyon sok alapdallam ötletem van, és 12 év zenetanulás, összhangzattan, jazz és szolfézs ismeretek is.


Van egy nagyon jó szinetizátorom, amit usbvel lehet gépre kötni. Addig rendben van, hogy oda van kötve, de milyen program kell még, hogy olyan hangstúdió szintű valami legyen a gépen, és mondjuk feljátszhassak 9-10 szólamot, dobsávokat, utána lehessen sequencerezni, összerakni, masterelni?


Minden hasznos tanácsot köszönök.



2018. ápr. 6. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk felraksz egy zeneszerkesztőt, és úgy. Van Cubase, Reason, FL Studio meg még egy csomó. Aztán nézel oktató videókat és csinálod, csinálod, csinálod. A szintit pedig jó eséllyel felismeri majd a program, és össze tudod kötni.
2018. ápr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Én az Abletont ajánlom.

Meg vegyél külső hangkártyát, mert hogyha konkrétan a géphez kötöd, akkor valószínű, hogy lassú lesz. A minőség is jobb lesz hangkártyán keresztül.

Mondjuk ez attól is függ, hogy mi a célod. Ha csak magadnak kell, akkor nem baj, ha nem tökéletes a minőség.

2018. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyiban szükséges, hogy a stúdiós haveromnak megmutassam, milyen zenére gondolok nagyjából, hogy össze legyen rakva, a dallama szépen kijöjjön, mit akarok közölni.


Azt nem tudtam, hogy a programok felismerik a szintetizátort.


Az ingyenesek is?

2018. ápr. 7. 01:50
 4/8 Pupusz ***** válasza:
100%
Külső hangkártya nem árt, de jobb az audio interfész szerintem. Némelyikhez adnak programot is. Az Audacity ingyenesen letölthető, magyar nyelvű, sávos program, felvételhez. Egyszerű, mint a faék, de jól használható. A Cubase kicsit bonyolultabb, de sokkal komolyabb is. Nem mindegy, hogy a szintid saját hangját akarod-e felvenni, vagy a program hangszereit, hangszínét. Azaz hardveresen, vagy szoftveresen veszel-e fel. A computeres zenéhez amúgy inkább midi billentyűzetet szoktak használni, ha tudsz zenélni, akkor dinamikusat. Annak nincs saját hangja, csak szoftveresen működik. De gondolom a szintid is tudja ezt. Ha a szintid saját hangját szeretnéd felvenni, akkor audio kábellel kell összekötnöd a külső hangkártyával, vagy interfésszel. Vannak már olcsón is jók. Ha szeretnél alá dobot, basszust és nem szeretnél pötyögni, akkor hangszerkesztő program kell. Kezdésnek FL Stúdió is jó lehet, de inkább ajánlanám a Reasont, vagy a Cubase-t. Az Abletont is sokan dícsérik, én nem ismerem. Masterelésre, ha a végén jó hangzást akarsz, ajánlani tudom a Sound Forge-ot. USB bekötéssel a szintid saját hangja nem fog szólni, csak audio kábelen. Így jelenleg a szoftveres megoldás marad. A programban tudod kiválasztani a hangszert, hangszínt és bolondíthatod, ahogy akarod. Audacity-ben csak felvenni tudsz és vágni, effektezni, szerkesztgetni nem. Reasonban bármit és Cubase-ben is. A sávok mennyisége és kezelhetősége nagyban függ a géped teljesítményétől. Ha nem elég erős, bizonyos számú sávnál lefagy és elveszik minden, ha nem mentetted el. Úgyhogy ments! De minderre rájössz majd magadtól is. Örömteli zenélést!
2018. ápr. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm...affene, akkor ez bonyolultabb azért annál, minthogy bekötöm gépbe a hangszert és valami program majd felismeri, én játszok valamit két kézzel, és akkor az olyan hangszinen szólal meg "ott bent" a gépben, amit én előzőleg kiválasztottam... én jól játszom billentyűsön és úgy gondolom, fel tudok játszani bármilyen szólamot, pl: szaxofon, basszus, egyéb hangszínek...és akkor ezeket majd szépen összedolgozom a fődallammal.

Tehát akkor a technika nem tart még itt, vagy ha igen, az befektetést igényel, de hát affene, a hangszer is több volt 120000Ftnál. Most akkor ne is használjam zeneszerkesztéshez hanem pötyögni kell a hülye gépen feltűnő billenytűzettel? Abban mi lesz nekem a jó, a technikámat akkor hogyan tudom megmutatni?

2018. ápr. 7. 22:24
 6/8 Pupusz ***** válasza:
100%
5./ vagyok. Azt is lehet, persze. Annyi, hogy ahhoz, hogy a szintid saját hangja szóljon a gépen, ahhoz kell egy külső hangkártya, meg egy jack-jack kábel, vagy amilyen a szintidbe való. Ennyi. Onnantól bármilyen felvevő programban felvehetsz, annyi sávon, amennyin csak akarsz és amennyit bír a géped. Feljátszhatsz te magad minden hangszert a szintiden, ha akarsz. A dobra értettem leginkább, hogy beteszel egy groove-ot, de gondolom, a szintidben is van egy jó pár. Külső hangkártyát, Behringert kapsz már 15.000-ért. 30.000-ért már Line 6-ot, ami nagyon jó és programot is adnak hozzá. Ha nem költesz, a jelenlegi USB-s megoldásoddal pedig a program sound-jai szólaltatják meg a szintidet, azt tudod felvenni. Midi billentyűként funkcionál, úgy kell beállítani a gépen. Rengeteg féle hangszer van ezekben a progikban, a hangzást pedig tudod állítani, variálni és elmenteni. A lehetőségek korlátlanok. Ha esetleg a hangkártyádon van audio bemenet (jack aljzat), akkor most is rá tudod dugni a szintit.
2018. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Külső hangkártya nem árt, de jobb az audio interfész"


Ez nem két dolog, hanem ugyanaz.

2018. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor megpróbálom, összekötöm, feltöltök egy programot és ha felismeri, már megy is!
2018. ápr. 10. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!