Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort KX5 nyaka valóban elgörbü...

Cort KX5 nyaka valóban elgörbül Dropba hangolástól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valóban igaz az hogy a Cort gitárok, de főképp a KX5 nyaka elgörbül Dropba hangolás után. Gondolom, hogy ha ez netán mégis igaz nem azonnal fog elgörbülni... vagy nem tudom. Azért vagyok itt. Illetve az lenne még a kérdésem, hogy valóban "selejt" gitárok lennének? Mindenhol csak jót olvastam róla, rosszat szinte majdnem hogy egyáltalán nem. Viszont tegnap egyik haverom bement eg hangszerüzletbe ahol rákérdezett a Cort gitárokra és az eladó elmondása szerint selejt szar az összes mert mindegyiknek hamar elgörbül a nyaka. Cimborám állítása szerint az eladó alig tudta megszólaltatni a Cort gitárokat (többet is prezentált) mert hogy újonnan szinte mindegyiknek el van görbülve a nyakuk. Én most gitárvásárlás előtt állok és ezt a KX5-öst többen is ajánlották, köztük komolyabban a zenével foglalkozó emberek is, de most ez a hír kicsit úgymond megtorpantott. Akinek van Cort vagy esetleg KX5-ös gitárja vagy tapasztalata ezzel a modellel, az eltudná nekem mondani, hogy mennyire igaz ez a hír?

2018. ápr. 28. 07:47
 1/3 Mojjo ***** válasza:
100%

Ekkora marhaságot még életemben nem hallottam.

Elég sok Cort gitár volt a kezemben, akusztikus és elektromos is. Többek között jópár új is, ami frissen esett ki a gyárból. Soha egyetlen eggyel sem volt semmi baj. Szinte mindnek el van görbülbe a nyaka újonnan? :D Ez egy akkora marhaság, hogy leszakad a plafon. Nehogy elhidd.

2018. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%
Amúgy az megvan, hogy bármilyen dropba hangolás kisebb terhelést jelent a nyakra, mint a standard hangolás? Az adott drop hangolástól függően akár vastagabb húrral is. És igen, emiatt előfordulhat, hogy kell állítani a merevítőpálcán, minden gitárnál - Cortnál, Ibaneznél, LTD-nél, Fendernél, akárminél pont ugyanúgy.
2018. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. :)
2018. ápr. 28. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!