Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zeneíró programot...

Milyen zeneíró programot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szerzek dalokat zongorán. De jó lenne akkor is valamit alkotnom, ha nem vagyok zongora közelben. Ezért gondoltam valami programra.


Másrészt pedig arra is gondoltam, ha bekottázhatnék, vagy bevihetnék egy programba azt, amit már megírtam zongorára, akkor ott megtudnám "színezni" a dalt.

Pl. olyan hangokat, vagy harmadik szólamot belevinni, amit zongorán élőben két kézzel nem tudnék megcsinálni.


Illetve szívesen kipróbálnék más modern zenei eszközöket, hangszereket, hangzásokat (pl dob, cin), vagy egyéb (nem modern) hangszereket, amiket szintén hozzá tudok adni a dalhoz.


De alapvetően nem vagyok oda az elektronikus zenéért, az elektronikus hangzásokért, kerülendő lenne számomra, de azért kipróbálnék belőle valamit. (persze tudom, hogy ez így már eleve elektronikus zene lesz, úgy értem, hogy inkább a programban lévő HANGSZEREKET használnám, pl zongorát).


Fontos, hogy nem azt a hangfelvételt szeretném berakni a programba, amit felvettem hangrögzítővel ahogy játszom, hanem eleve azon a programon szeretnék megszerkeszteni, megírni mindent.


Alapvetően a kottázásban nem vagyok jó, sokat kell még gyakorolnom, de ha ez az ára, és egy bizonyos programmal csak így tudok írni, akkor legyen. Persze nem tudom, hogy ilyen programokba a kottázáson kívül milyen módon lehet még bevinni a dallamokat.


És természetesen a program tudja elmenteni ami eddig elkészült (bár gondolom ez magától értetődik).



2018. ápr. 29. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Reason, FL Studio.


Mindkettő együttműködik "keyboard"-okkal. Bármilyen elektromos hangszert csatlakoztathatsz ugyanígy. Azt is megteheted, hogy az elkészített alapra "élőben" rázenélsz/énekelsz. Ezt külön hangsávon rögzíti is, utólag ezt is tudod szerkeszteni. Ha van jó mikrofonod, akkor hagyományos hangszerekkel is meg tudod ezt tenni.


Reason 10 (ez a legfrissebb) 75-90 ezer HUF (attól függ hol veszed)

FL Studio 12 60-90 ezer (többféle edition van)

LMMS (Linux Multimedia System) nyílt forráskódú, azaz ingyenes. Platformfüggetlen, szóval win-re is jó.


Ez utóbbival nincs sok tapasztalatom, korábbi verziókat használtam, de szerintem ezen is lehetséges a keyboard, vagy más hangszer csatlakoztatása.

2018. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

De mit jelent az, hogy együttműködik keyboard-okkal? Miféle keyboaard-al?

2018. ápr. 30. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:

A "keyboard" alatt azt értem, hogy olyan elektronikus billentyűzet, ami a zongora alapján készült. Ezek lehetnek ún. szintetizátorok, vagy kifejezetten erre a célra készített hardware-k. Ez alatt azt értem, hogy önmagában hang kiadására alkalmatlanok, viszont a megfelelő software-s háttérrel teljes értékű hangszerek. Ugyanígy csatlakoztathatsz elektromos gitárt, hegedűt, akármit. Találkoztam mát USB-s tereminnel is. Ez önmagában képtelen hangot kiadni, de egy hasonló software-el a tipikus hangzásától eltérő hangokat is képes kiadni (ez a "virtuális" hanggenerátortól függ). Kérdésed alapján valóban kevés tapasztalatod van elektronikus zenei téren, de nem kell annyira elutasítani. Nagyon jó példa erre Lindsey Stirling. A hölgy az elektronikus zenét ötvözi a hegedűvel, szerintem nem rossz. Az egyik "véglet" Dubstep hegedűvel:


https://www.youtube.com/watch?v=aHjpOzsQ9YI

2018. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!