Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell? Könnyen tanulható?

Hogyan kell? Könnyen tanulható?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Fura lehet elsőre,de milyen gitárt kell venni ha én csak szólózásra akarom használni? "csak bohóckodni rajta"

Egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=tsGQ4nHgWZI

Most mondhatnád ami a videóba van. De fingom sincs milyen.Mennyire nehéz? Mindenképpen elektromos gitár.

Egyszerűen tetszik,és én is ezt akarom csinálni,vagy csak megpróbálni.

(Egy 18 éves 0 zenei/hangszeri képzéssel rendelkező srác.)

Értelmes váalszokat,ha lehet. Kösöznöm.!:)



2018. máj. 6. 19:14
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Mennyit szánnál rá?
2018. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
100 a max. :)
2018. máj. 6. 20:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyengébbek kedvéért 100.000 Forint a maximum
2018. máj. 6. 20:47
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Ha csak magára a gitárra 100ezret szánnál, az nem rossz. Ha ilyen zene a cél, mindenképpen valami dupla humbuckeres gitárt ajánlanék, kezdetnek lehetőleg fix híddal.


Amit személyes tapasztalatból ismerek, és ajánlanék is az érkategóriában, az az Ibanez RG-421. Kis szerencsével újonnan is megcsíphető kb ennyiért, de használtan bőven.

Emellett még egy Jackson JS32TQ, ami szintén belefér akár újonnan is a keretbe és megfelelő lenne.


Ha úgy gondolod, hogy erősítővel együtt szánnál 100 ezret a gitárra, akkor jóval olcsóbbat kell nézni, ez esetben Cort KX-5, ami ajánlható, és korrekt ilyesmi zenére.

2018. máj. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást!:D
2018. máj. 7. 13:43
 6/7 Waff ***** válasza:

A fő kérdésre is válaszolva, én azt mondanám h semmi sem nehezen tanulható, ha meg van hozzá a kellő lelkesedés és kitartás.

Most ide biggyeszteném még, hogy lehet nem direkt a szóló játékkal kellene kezdeni (mármint nem az ilyen szólókkal ami a linkelt videóban van), hanem az alapokkal, de úgy is jönne a hurrogás, hogy márpedig ezzel kezdjen mert ezt szeretné játszani... :)

Szóval ha csak ki szeretnéd magad próbálni, hogy egyáltalán bejön-e ez a gitárosdi, egy használt és olcsóbb gitár is bőven megteszi...

2018. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból beszélek. Kb 1-1,5 éve kezdtem használgatni a bátyám gitárját, tanítottam magam YouTube segítségével, és mára már egész jól megy. Ez a fajta solo-zás nehéz (legalábbis számomra), de biztos vagyok benne, hogyha elkötelezed magad, hogy megtanulod, és nem adod fel, akkor könnyen, gyorsan megtanulod.


Az alapokat viszont szerintem mindenképpen tanuld meg. Gondolok itt az akkordokra, a skálákra (ha ezeket a skálákat betanulod, akkor jól fogsz tudni solo-kat improvizálni).


A lényeg, hogy ha fel is akarod adni, mert úgy gondolod, hogy nem megy ne add fel. Próbáld újra és újra és újra és akkor már menni fog. (Tapasztalatból mondom :D)


akkordok: [link]

skálák: [link]


(nézz YouTube videókat, ott sokat lehet tanulni)

2018. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!