Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mindig elrontom a zongora...

Mindig elrontom a zongora darabot, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Vannak olyan művek amit már pár hónapja tanultam, és szinte minden nap ismétlek, de alapjáraton valahol mindig elrontom, de van olyan hogy sikerül tökéletesen eljátszani. Mi lehet a baj? Az, hogy néha gyorsabban, és néha lassabban játszom? Vagy az, hogy nem ismételtem eleget? A zenét eltudom játszani, tudom mit mikor kell lenyomni, csak valamikor félremegy az újjam. Lehet az is a probléma, hogy "Szorongok", mivel eddig nemrontottam el, és júúj vajon mikor fogom? :D Megpersze ottvan az, amikor más előtt játszok, ott meg K.O vagyok, annyira remeg a kezem az idegességtől hogy nemtudok játszani, mert tudom hogy néznek, és félek hogy hibázok. Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, és született megoldás akkor légyszíves írja meg. Normális kommenteket kérek, köszönöm


UI: Egyébként lassan 7 hónapja kezdtem el zongorázni. (Relatíve fiatal vagyok még ebben a témában, de csak hobbi szinten csinálom.)



2018. júl. 3. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazokat a részeket rontod el mindig, akkor egy ideig hagyd ezt a darabot. Ne gyakorold, hagyd, hogy kicsit elfelejtsd. Aztán tanuld meg újra. Először lassan, de hibátlanul játszd. Amilyen lassan csak kell ahhoz, hogy ne hibázz. Ismételd el tudatosan odafigyelve a hibátlansága párezerszer, és egy idő után majd a megfelelő játék megrögzül a tudatalattidban és az izmaidban. Akkor fogod tudni növelni a tempót, persze további gyakorlással.


Ha a hibáid rendszertelenek és tényleg a szorongás vagy a lámpaláz miatt vannak, arra nem tudok igazán jó tanácsot adni. Csak hogy gyakorolj ezerrel, igyekezz úgy felfogni a dolgot, hogy az is szép teljesítmény amit idáig tanultál, azzal is örömöt okozol magadnak és a hallgatóságnak. Nem minden egyes gyakorlás vagy barátok/család előtti játék egy diplomakoncert :) csak lazán.

2018. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! Azért nehéz ez a hibázós dolog, mivel sajnos/ nemsajnos én perfekcionista vagyok egy kicsit, ezért ha elrontom már úgygondolom oda az egésznek a hatása, és ezzel a gondolkodással tényleg oda is van. Csak nehéz nem erre gondolni.
2018. júl. 3. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig jobb ha hozzákényelmesedsz, mert gyakorlás közben az ember mindig is fog hibázni. De ez nem baj. A lényeg, hogyha észreveszed, hogy ugyanazt rontod el gyakran, arra tudatosan figyelj oda és gyakorold, hogy ne hibázd el. Tehát ne hagyd megrögzülni a hibákat.
2018. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elrontani sajnos teljesen normalis, a lenyeg hogy a hallgatosag ne vegye eszre eszre.


Amikor gyakorolsz probald meg kulonbozo helyekrol kezdeni. Mindig az elejerol kezdeni nagy hiba szinte belehajszolod magad abba hogy elrontsd. Probald meg olyan lassan jatszani, hogy hibatlan legyen vagy majdnem hibatlan es fokozatosa gyorsitsd. Sok szerencset!

2018. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 6. 20:03
 6/6 anonim válasza:
Nagyon magamra ismertem :D Én is mindig újrakezdem vagy megállok ha belerontok valahol teljesen elrontja az egészet.
2018. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!