Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rapper akarok lenni, hogyan...

Rapper akarok lenni, hogyan valósítsam ezt meg?

Figyelt kérdés
Youtubra szeretnék zenéket feldobálni, saját alap, saját szöveg, kb hogy minden az enyém legyen, és hogy hiteles lehessek. De hogyan kezdjek neki? Szövegem az van, sokatmondóak az alkotásaim, és minden álmom az, hogy ezáltal ismert legyek. De hogyan kell saját alapot csinálni? És mit kell még csinálnom? :D Bocs a hülye kérdésemért, de nagyon noob vagyok még.
2018. júl. 5. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Heló!


Tele van akár a youtube is olyan videókkal, ahol lépésről lépésre megmutatják, hogy a szövegíráson kívül mit hogyan csinálj, az alaptól kezdve a szöveg tálalásáig. Egyszerűen keress rá arra, amire szükséged van.


Ha magad akarod csinálni, akkor be kell szerezned egy használható mikrofont (akár egy jobbféle puskamikrofon is elég az elején), mert nincs annál rosszabb, amikor zenéről van szó, mikor zavaró a hang.


Sok igénytelen felhasználó felveszi a telefonjával a zajt, amit generál, aztán ahogy van, felteszi a netre. Ne legyél ilyen. Ha nincs megfelelő minőségű kamerád/mikrofonod, akkor meg kell oldanod bérléssel, kölcsönkéréssel, stúdióba menéssel, spórolással, hogy legyen.


A te helyzetedben az egyik legjobb megoldás az lenne, ha kezdetben megkérnéd egy, a művészetekre fogékony ismerősödet, hogy készítsen neked egy hátteret, amit majd a zeneszámokhoz raksz az elején (kép+ a neved).

Ez után én a helyedben találnék egy megfelelő helyet a környéken (vagy akár kialakítasz egyet a garázsban, szobában...), ahol voltaképp egy helyben vagy, előadod a szöveged, és az első 3-4 élőszereplős videót ott rögzíthetnéd.


Egyébként ha mindent magad akarsz csinálni, akkor a videóvágástól kezdve a zenei alapon át a többi beállításig körülbelül 200+ óra gyakorlás vár rád egészen addig, amíg ezt az egészet csinálod (ennek sosincs vége). Szóval döntsd el, hogy mit akarsz, és hogy már most, mert időigényes és nehéz jól csinálni.

2018. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ebben teljes mértékben igazad van, és még most sem tudom hogyan legyen. Tudtommal a stúdiót ki lehet bérelni jópár ezer forintért. Mivel nem értek én a vágásokhoz, sőt, szinte semmihez, és még ismerettségem sincs, így tényleg nem tudom mihez kezdjek...
2018. júl. 5. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld ezt:


Eldöntöd ,hogy fél éven át csinálni fogod. Heti legalább 10-15 órát rászánsz, hogy elérd, amit akarsz. Ennek nagy része az lesz, hogy el tudd készíteni a számod.


Leszedsz egy programot ,és megtanulod annyira használni, hogy egyszerűbb, de vállalható alapot tudj készíteni.

Veszel magadnak egy korrekt mikrofont (a zenei mikrofonokban nem vagyok jártas, de szerintem kezdésnek egy rode videomic jó választás lenne, aztán később a amint tudod ,cseréled - talán még előnyödre is válhat a kialakításra révén, konyhanyelven szólva előtte kell állnod, hogy rögzítse a hangot.)

Kialakítasz a lakásban/házban egy helyet, ahol felveheted a videóidat.

Addig gyakorolsz így, amíg az eredmény kellően korrekt (és nem csak ismerősök mondják ezt).

Ez után töltöd fel a csatornádra a cuccokat (Szeirntem amúgy akkor jársz a legjobban, ha nem csak kész számokat teszel fel, sőt. Simán csinálhatnál olyan videót, ami aktualitásról szól, akár csak 30 másodperces, de elmondj a véleményedet egy adott dologról. Milliónyi önjelölt csúcsrapper van, de kevés az egyedi. Gondold át, Te mivel lehetnél azon réteg tagja, aki próbál többfelé tapogatózni.


+ Esetlege egy énektanár is remek döntés lenne, elvégre tudni kell bánnod a hangoddal. Valamint mondanom sem kell, hogy olvasni mennyire fontos. Egy rapper legnagyobb fegyvere a szókincse és a kifejezésmódja. Minél többet olvasol, annál többre leszel képes.


Ha a fentiek közül valamelyiket nem tudod/nem akarod csinálni, akkor felejtős az egész.

Itt tényleg arról van szó ,hogy képes vagy-e Magadért ennyi energiát, pénzt, és idő beleölni, vagy sem.

2018. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha stúdióban oldanám meg a dolgot?
2018. júl. 5. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a legdrágább megoldás, de valószínűleg a legkedvezőbb is számodra.


Viszont a stúdió előtt főleg kell gyakorlás, mert ott már csak felveszed, ami kell. Nagyon rá kell készülnöd. De nyilván megéri, ha jól és kitartóan csinálod.

2018. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :)
2018. júl. 5. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, tarts ki, és eléred, amit akarsz, sok sikert!
2018. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 év alatt meddig sikerült eljutni?
2023. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!