Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írnátok nekem rockot és/vagy...

Írnátok nekem rockot és/vagy metált játszó együtteseket?

Figyelt kérdés
Ahhoz képest hogy mennyi ideje hallgatok ilyen zenéket (fôleg rockot) inkább csak az olyan ismertebb bandákat ismerem mint a Skillet, a Black Veil Brides, a Motionless In White, a Tankcsapda vagy a Metallica. Leírnátok a ti kedvenc együtteseiteket akik ilyen mûfajú zenéket játszanak?

2018. júl. 13. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

The Velvet Underground - Minden idők legfontosabb rockzenekara


My Bloody Valentine


The Jesus and Mary Chain


Sonic Youth

2018. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Azért kemény, hogy a mai világban kb minden nap jön egy ilyen kérdés pfff

Ott a youtube, hallgatsz pàr ilyen zenét, utána folyamatosan dobja az arcodba a zenekarokat... de ha nagyon érdekelne a dolog magad keresnél és nem más kedvencét akarnàd, mert tuti nem fog tetszeni amit más mond

2018. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bullet For My Valentine, Asking Alexandria, Road, Leander Kills (ez a 2 magyar), Judas Priest, Suicide Silence, Slipknot, Korn, Linkin Park, Bon Jovi, Bring Me The Horizon, Young Guns (ez nem annyira híres)
2018. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
100%

Iron Maiden, Tacoma Narrows Bridge Disaster, Tool, Turisas, Korpiklaani, Alestorm (skót kalózmetál :-D ), Sabaton, System Of A Down, Korn, Heaven Shall Burn, Pantera, Manowar, Chthonic, Babymetal :-D, Mortal Soul, Within Temptation.

Meg ilyenek.

2018. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek elég kommersz zenekarok is, remélem megbocsájtasz, hogy ezt mondom :D. A Metallica is tkp egy elég középszerű együttes lett, már a Black Albummal is, már az is ebbe az irányba indította el őket. Én régen elég nagy rocker voltam, aztán ma már olyan kedvenceim vannak, amiket már nem is azért szeretek, mert rock, hanem mert művészek, mert elképesztő tartalmas a zenéjük, mind érzelmileg, mind szellemileg. Ilyen pl. a Yes, Genesis, Pink Floyd, Porcupine Tree, Opeth, Riverside, Radiohead, Nightwish, nekem kb. ezek a kedvencek. De nehéz mondani igazi rockzenéket, mert annyiféle irányzat van, neked kell hallgatgatni és kiválasztani mi az ami tetszik. Ami a nagyon oldschool rock, az mondjuk egy korai Rush lemez (Working Man c. szám), Deep Purple, Aerosmith korábbi lemezei, '70-es évek kb. Előtte voltak pszichedelikus rockzenék, a hippik zenéi, általában ők is ilyesmit szerettek. The Doors is említésre méltó, Jim Morrison volt az egyik első ilyen igazi rocksztár, egy sámán volt! Beatles, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Santana, Janis Joplin, Joe Cocker, ilyesmik. Az angolok csinálnak inkább jó rockzenéket, most ugrott be pld. a The Who, vagy persze a Rolling Stones, Queen. A Led Zeppelin és a Black Sabbath a DP mellett lényegében megalapozta a heavy metalt, a kor legnagyobb hard rock bandái voltak ('70-es évek eleje). Ekkoriban voltak a legjobbak az általam is említett progrock együttesek (Genesis, Yes, PF, de ide lehet sorolni a King Crimsont, ELP-t, Camelt stb.). Aztán ott van a 70es évek végén a punk mozgalom, Sex Pistols, Ramones... megjelentek a metál zenék, Iron Maiden, vagy a keményebb, a gyors tempóváltásokra épülő thrash metál, aminek legnagyobb képviselői volt a Metallica, a Pantera, a Megadeth... Közbe sok alternatív zenekar, R.E.M., később RHCP, meg persze ott volt egy alternatív alműfaj a grunge, a legjobb onnan sztem a Pearl Jam, de ugye Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains is ismertek. Rengetegféle irányzat van, tényleg. Azok nagyon jók, amiket először írtam, meg ezután is, de lehet a te ízlésednek nem megfelelőek.
2018. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :D Ezek közül már párat ismerek, de ettôl még nagyon hasznos mindegyik válasz.
2018. júl. 14. 08:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a másodiktól kérdezem hogy honnan veszi azt hogy biztos nem fog tetszeni? Meg ha már tudod biztosan hogy mi lesz a jövôben akkor a lottó számokat nem adnád meg? :D
2018. júl. 14. 17:45
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

...és megjelent a power metal: Accept, Helloween/Gamma Ray, Rhapsody, aztán az új generáció: Sabaton, Powerwolf; ennek szimfonikus ága: Epica, Therion, Nightwish...

Na meg a jófajta hörgős death.

Na meg a RAMMSTEIN!

2018. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!